ÖDÜLLÜ SİGARA BIRAKMA KAMPANYASI

Ödüllü Sigara Bırakma Kampanyası

Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü’nün düzenlediği ‘‘Bırak-Kazan/2002 Uluslararası Ödüllü Sigarayı Bırakma Kampanyası’’na katılma kararı aldı. Kampanyada Türkiye’nin en yüksek katılımı sağlayan ülkeler arasına girmesi hedefleniyor. Kampanyaya katılanlar, bırakmanın zorlukları ve bunların nasıl aşılabileceği konusunda desteklenecek.

Uluslararası ödüllü Bırak-Kazan 2002 Kampanyası, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından dünya genelinde 2-29 Mayıs 2002 tarihleri arasında düzenlenecek. Kampanyanın Türkiye ödülü 4 milyar Lira, Avrupa ödülü 2 bin 500 ABD Doları ve Dünya Ödülü ise 10 bin ABD Doları olarak belirlendi.

Kampanyada başarılı olmak isteyenler 2-29 Mayıs tarihleri arasında sigara içmeyecek. Kampanyaya en az bir yıldır sigara içen ve 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilecek. Katılımcılar, 2 Mayıs 2002 tarihinden önce katılım formunu doldurup kampanya merkezine ulaştıracak. Bırakma gününden itibaren 4 hafta süreyle sigara içmeyenler veya tütün ürünlerini kullanmayanlar, ödül almaya hak kazanacak