Genel SağlıkHABERLER

ÖDÜLLÜ SİGARA BIRAKMA KAMPANYASI

Ödüllü Sigara Bırakma Kampanyası

Dünya Sağlık Örgütü’nün, “Bırak-Kazan 2002 Uluslararası Ödüllü Sigarayı Bırakma Kampanyası”na katılma kararı alan Sağlık Bakanlığı, 4 hafta süreyle sigara içmeyen 10 kişiye 4 milyar lira verecek.

Uluslararası kampanya, 02-29 Mayıs 2002 tarihleri arasında düzenlenecek ve kampanyaya en az bir yıldır sigara içen ve 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilecek.

Katılımcıların 2 Mayıs 2002 tarihinden önce katılım formunu doldurup, kampanya merkezine ulaştırmaları gerekiyor.

Sigarayı bırakma günü olarak belirlenen 2 Mayıs’tan itibaren 4 hafta süreyle sigara içmeyenler veya tütün ürünlerini kullanmayanlar ödül almaya hak kazanacak. Katılımcılar arasında kura çekilecek ve kuradan hemen sonra kazanan kişiyle temasa geçilerek, sigara içip içmediği şahitlerce ve kimyasal analizlerle kontrol edilecek.

Kampanyanın Türkiye ödülü 4 Milyar lira olarak belirlenirken, Avrupa Ödülü 2 bin 500, dünya Ödülü ise 10 bin ABD Dolar.

Kampanyaya katılmak isteyenler, başvuru formlarını 2 Mayıs 2002’ye kadar sağlık ocakları, hastaneler ve il sağlık müdürlüklerinden alabilecek. Formlar, “Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ruh Sağlığı Dairesi Başkanlığı, Atatürk Bulvarı No:65 Kat:8 Sıhhiye 06410 ANKARA” adresine elden teslim edilecek veya gönderilecek.