NOVARTİS’TEN NÖROLOGLARA EPİLEPSİ İNTERAKTİF EĞİTİM PROGRAMI

Novartis Neuoroscience, epilepsi tanı ve tedavisinde yeni gelişmelerin nörologlarla paylaşılmasına yönelik SPIKE toplantılarına başlıyor. Ekim ayının sonuna kadar 14 ilde düzenlenecek 20 SPIKE (Mezuniyet Sonrası Epilepsi İnteraktif Eğitim Programı) toplantısına 600 Nörolog katılacak.

İlki 6 Mart Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek olan SPIKE toplantısının moderatörlüğünü Doç Dr Baki Arpacı üstlenecek. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Betül Baykan’ın eğitici olarak katılacağı interaktif program 4 saat sürecek.

Avrupa Epilepsi Akademisi’nden klinik epilepsi alanında 8 kredi puanı, Türk Tabibler Birliği tarafından da 4 kredi puanı alan SPIKE, eğitimde tek seslilik ve standardizasyonu hedefliyor. Türkiye’deki epilepsi alanında uzman 15 lider hekimin gündemdeki tedavi yöntemlerini aktaracağı SPIKE toplantıları eğitim sorununu çözerek; kongrelerde bilimsel programlara daha da ağırlık verilmesini sağlayacak.

13 Mart’ta İzmir, 20 Mart’ta Ankara, 27 Mart’ta Adana’da gerçekleştirilecek SPIKE toplantıları, sırasıyla Ankara, Trabzon, Konya, Eskişehir, Denizli, Bursa, Gaziantep, Bursa, İstanbul, Antalya, İzmir, Diyarbakır, Samsun, Kayseri ve İstanbul’da düzenlenecek.

Bilgi için: Greenactive, Banu Alural Polat, 0212 274 30 47/138