MEZOLİFTİNG İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Yüz derisinin yaslanmasinin ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar.

MEZOTERAPİ NEDİR?

Mezoterapi cildin alt tabakalarına çeşitli amaçlara hizmet etmek için bir iğne vasıtasıyla ulaşılarak gerekli maddeleri enjekte etme yöntemiyle yapılan bir tedavi biçimidir.

1950 li yıllardan beri uygulanan mezoterapi yöntemi ülkemizde giderek artan sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir.

Cilt üstünde sürülen kozmetikler cilt bariyerini geçerek derin tabakalara nüfuz edemez, tam tersine mezoterapi yönteminde ise ilaçlar istenilen hedef dokuya ulaşır.

MEZOTERAPİ HANGİ AMAÇLARA HİZMET EDER?

+ saç tedavisi

+ yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi (mezolifting)

+ boyun dekolte el sırtı gençleştirme

+ selülit tedavisi ve bölgesel incelme

MEZOLİFTİNG NEDİR?

Yüz, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanan mezoterapiye mezolifting adı verilir. Bu bölgelerde vücut içine enjekte edilen madde; hiyaluronik asit ve bazı vitamin ve minerallerin karışımından elde edilmiş kokteyllerdir.

Yüz mezoterapisi cilde mükemmel bir tazelik ve parlaklık verir. Cildin esnekliği ne gerginliğini artırarak cildi toparlar. Uygulanan bu ilaçlar sayesinde parlaklık ve canlılık sağlanır. Bu tedavide A,D,C, B, E gibi antioksidan vitaminler, selenyum, ginko biloba ve özellikle cilde dolgunluk veren ve nem oranını dengeleyen hyaluronic asit gibi çeşitli kombinasyonlar kullanılır. Ayrıca cildin sıkılaşmasında kullanılan DMHA maddesi B5 vitamini, bakır ve çinko ile özellikle yanak ve üst kol sarkmaları toparlar. Ayrıca bu yöntemle yeni oluşan ve renkleri henüz pembe olan cilt çatlaklarının da tedavisi yapılmakta.

AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?

Kozmetik ünitemizde kullanılan U225 tabancası ile senkronize, uygun ilaç miktarı ve istenilen derinlik ayarları ile mezoterapi işlemlerini ağrısız, hızlı ve konforlu hale getirmiştir. Steril şartlarda tek kullanımlık iğne uçları ve setler ile uygulamalar daha güvenlidir.

SEANS SÜRELERİ VE SIKLIKLARI NEDİR?

Kişinin cilt ihtiyacına göre öncelikle analiz yapılır. Takipleriniz için öncesinde fotoğrafınız çekilir. Cildinizin ihtiyacına yönelik tedavi planı yapılır. Seanslar ortalama 15–30 dakika sürer, seans sayısı ise yaş grubuna göre değişmekle birlikte ortalama 4–6 seanstır

KİMLERE YAPILABİLİR?

Yaş sınırı söz konusu değil, özellikle çok sigara, alkol içen kişiler, güneş ve solaryuma çok maruz kalan kişiler, yoğun iş ve stres nedeni ile cildini çok iyi bakamayan tüm kadın ve erkeklerde kolaylıkla uygulanabilir.

Uzm. Dr. Serpil Özyılmaz
Sema Hastanesi
Dermatoloji Uzmanı