Genel SağlıkHABERLER

MEME KÜÇÜLTEREK FİZİKSEL VE RUHSAL SAĞLIĞINIZI KORUYUN

Büyük göğüsler, kadınlarda fiziksel hasara neden olabiliyor. Yapılan araştırmalar ise 40 yaş üstü kadınlarda hiçbir neden yokken gelişen major depresyonun en önemli nedeninin “Büyük göğüslere sahip olmak” olduğunu ortaya koyuyor.

Op. Dr. Tamer Şakrak, kadınların meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı ile hem fiziksel hem de ruhsal problemlerinden kurtulabileceklerini söylüyor.
Estetik cerrahi uygulamaları, insanlarda oluşturduğu özgüven ve yaşam kalitesinde belirgin iyileşme sağlaması nedeniyle, günden güne artışı da beraberinde getiriyor.
Doğru tanı ve uygun tedavi planlamasıyla gerçekleştirilen her uygulama, hastaların görsel olarak daha uyumlu bir bedene sahip olmasını sağlayarak, kadınların hem fiziksel hem de ruhsal olarak mutlu olmasına olanak veriyor.
Bu uygulanan estetik cerrahi ameliyatların başında ise göğüs küçültme ve dikleştirme ameliyatları geliyor.
Kadınlar çok mutlu oluyor
Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’ndan Op. Dr. Tamer Şakrak, son zamanlarda sık yapılan bu ameliyatla kadınların daha diri ve dik göğüslere sahip olarak son derece mutlu olduklarını ifade etti. Normalden daha büyük hacme sahip göğüslerin özellikle sırt ve bel omuru üzerinde dengesizce bir baskı yarattığını hatırlatan Op. Dr. Tamer Şakrak, “Bu baskı yıllar içerisinde omurgada eğrilmeye, bel ve boyun bölgesi fıtıklarına, fıtıklaşma sonrası özellikle kollarda güç kaybı ve geçmeyen baş ağrılarına yol açacaktır” dedi.
Menopozun etkilerini azaltır
Op. Dr. Şakrak, kadınların belli bir yaş sonrasında menopoz denilen fizyolojik süreci yaşamasının kaçınılmaz olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: “Menopoz birlikteliğinde meydana gelen osteoporoz (kemik erimesi), büyük göğüslerin vücutta oluşturduğu deformasyonu belirgin olarak hızlandırır. Meme küçültme ameliyatları, estetik düzelmenin yanı sıra bu problemleri büyük oranda çözer ya da bu problemlerin oluşmasını engeller. Dolayısıyla hastalar uzun yıllar omurga problemleri ve onun yol açtığı sorunlardan uzak kalarak, uzun yıllar aktif fiziksel hayatlarına devam ederler.