Genel SağlıkHABERLER

LÜKS CADDEDE ‘KENE’ PANİĞİ

İstanbul’un ünlü caddelerinden Bağdat Caddesi’ne 50 metre mesafedeki iki apartmanı kene sardı

KADIKÖY’ün Erenköy ve Suadiye semtlerinde, Bağdat Caddesi’ne yaklaşık 50 metre uzaklıkta bulunan iki apartman çevresinde aniden çok sayıda kene ortaya çıktı. İki apartmanın duvarlarını ve bahçelerini saran keneleri vatandaşlar kendi imkânlarıyla toplamaya başladı. Kenelerin zehirli olma ihtimaline karşı paniğe kapılan apartman sakinleri, Kadıköy Belediyesi’nden yardım istedi.

ZEHİRLİ DEĞİLMİŞ

Mahalle sakinlerinden Halis Taşkın, Bağdat Caddesi gibi lüks bir yerde kenelerin dolaşmasına şaşırdığını belirterek, “Burada kenelerin ne işi olur. Ama havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıktılar. Daha önce görmemiştik. Burada olmaları bana çok

enteresan geldi. İnşallah bu yıl kene patlaması yaşamayız. Keneler şimdiden korkulu rüyamız haline geldi” diye konuştu. Tarım İl Müdürlüğü’ne bir sokak uzaklıktaki Uğur Apartmanı sakinleri aralarında para toplayarak ilaçlama yaptırdı. Kene paniği haberinin yayılması üzerine daha önce “Özel bölge. Bizim görevimiz değil’ diyen Kadıköy Belediyesi görevlileri de akşam saatlerinde gelerek ilaçlama yaptı. Apartman sakinleri, toplanan kenelerin Tarım İl Müdürlüğü tarafından incelendiğini ve korkulan zehirli keneler olmadığının açıklandığını belirtti.