Genel SağlıkHABERLER

LİBYA VATANDAŞLARI YDÜ HASTANESİ’NDE ŞİFA BULACAK

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ile Libya Sağlık Bakanı Dr. Abdal Rahman Ali Al-Kıssa, Libya vatandaşlarının Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görmelerine yönelik protokole imza attılar.

Libya’da yaralananların tedavisi için Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ile protokol imzalandı. Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ile Libya Sağlık Bakanı Dr.Abdal Rahman Ali Al-Kıssa KKTC Başbakanı İrsen Küçük ve Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’inde şahitliğinde protokolü imzaladılar.

Libya Sağlık Bakanı Dr. Abdal Rahman Ali Al-Kıssa, Dr. Suat Günsel ile birlikte önce Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ni gezerek hastane yöneticilerinden bilgi aldılar ve ardından Başbakan İrsen Küçük’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Dr. Suat Günsel Ziyarette yaptığı konuşmada, Libya ile var olan kardeşlik ilişkilerinin daha ileriye götürülmesine değinerek Libya’daki yaralıların Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi edilecek olmalarının kendileri için büyük onur olduğunu ve bu ilişkilerin artarak devam etmesinin başlangıcı olduğunu vurguladı.

Başbakan İrsen Küçük de böyle bir ziyaretin kendilerini ve Kıbrıs Türk halkını mutlu ettiğini belirtti ve “Libya ile olan kardeşlik ilişkilerimizi ilerleyen zamanlar içerisinde daha da arttırarak devam ettirmek istediğimizi vurgulamak isterim” diye konuştu. Başbakan Küçük, KKTC’nin küçük bir ülke olmasına rağmen sağlık, eğitim ve turizm alanlarında çok büyük işler yaptığını da sözlerine ekledi.

Libya Sağlık Bakanı Dr. Abdal Rahman Ali Al-Kıssa ise KKTC’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını, Libya’nın demokratikleşmesi yolunda büyük adımlar attıklarını ve bu ilişkilerin sağlıkla beraber eğitim, turizm ve sanayi ilişkileride de artarak devam etmesinin kendilerinide son derece mutlu edeceğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Libya’daki yaralıların tedavisi için hazırlanan protokolü, Başbakan İrsen Küçük ve Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kaşif’in şahitliğinde Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr.Suat Günsel ve Libya Sağlık Bakanı Dr. Abdal Rahman Ali Al-Kıssa karşılıklı olarak imzaladılar.