Genel SağlıkHABERLER

LAZER EPİLASYON YAZ MEVSİMİNDE DE MÜMKÜN

Genelde yaz aylarında yapılmaması gerektiği bilinen Lazer Epilasyon, cildin güneşe maruz kalıp, bronzlaşmaması halinde uygulanabiliyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın kesin çözümü Lazer Epilasyon’un, yaz aylarında yapılamayacağı hakkında önyargıda bulunulduğunu söyleyen Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği Dr.Yasemin Savaş alınabilecek basit önlemler ile Lazer Epilasyon’un her mevsim uygulanabileceğini, cildin güneşle direk temasa geçmemesi ve tenin bronz olmaması halinde, ilgili doktorun da uygun gördüğü şartlar altında lazer epilasyon yapılabileceğini açıklıyor.

Lazer Epilasyon’un kızarıklık, deride renk değişikliği gibi geçici yan etkilerinin normal olduğunu söyleyen Dr.Yasemin Savaş; seans sonrasında ise doktorun önerdiği, cilt tipine uygun güneş koruyucularıyla bir hafta sonra tatile dahi çıkılabileceğinin altını çiziyor.

Dr.Yasemin Savaş; “Dikkat edildiği takdirde Lazer Epilasyon’u her mevsim yaptırmak mümkün, önemli olan; Lazer Epilasyon’un doktor tarafından, cilt tipine ve kıl yapısına göre, doğru, güvenilir cihazlarla uygulanmasıdır’’ diyor.