Genel SağlıkHABERLER

KOL BANDI İLE KİLONUZU KONTROL ALTINA ALABİLİRSİNİZ

KOL BANDI İLE TAKİPTESİNİZ

Zayıflama programındaki hastaların laboratuvar tetkiklerinden psikolojik durumlarına kadar kilo almasına neden olan durumun tespiti bundan sonra kol bandı ile yapılacak. Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Diyetisyenlerinden Fatma Yıldız Arslan, kol bandının avantajlarını ve faydalarını şöyle anlattı.

Zayıflama programındaki hastalar verdikleri kiloların kalıcı olması için uzun süren çabalar içinde olabiliyor. Bazı durumlarda ise fizyolojik ve psikolojik tüm muayeneleri makul sınırlar içinde kalmasına rağmen çıkmasına rağmen kilo verme güçlüğü çeken hastalarla karşılaşılabiliyor. Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Diyetisyenlerinden Fatma Yıldız Arslan metabolizmanın zamanla yavaşlaması, hareket yetersizliği, sık ve hatalı diyet uygulamaları gibi durumların kilo verememenin sebepleri arasında yer aldığını söyledi.

Çoğu zamanlarda ise hastaların çok hareketli olduklarını, fazla uyumadıklarını, fazla oturmadıklarını söylemelerine rağmen aynı yaş ve durumdaki diğer kişilerle karşılaştıramadıkları için kendi harcadıkları enerjinin yeterli olduğunun düşünüldüğünü anlatan Diyetisyen Fatma Yıldız Arslan, “Bu gibi durumlarda hastalarımıza kol bandı takarak ortalama bir hafta takip etmekteyiz. Üzerindeki ısı sensörleri ile vücudunuzdaki ısı değişikliklerini algılar, hareket sensörleri ile aktivite anını algılar ve ABD’de yalan makinesinde kullanılan stress sensörleri ile cilt stresini ölçer. Böylece kolbandı taktığınız süre içerisinde tüm hareket yapınız kontrol altında olur.” dedi.

Fatma Yıldız Arslan, bu kol bandı ile hayat tarzının planladığını ve kilo kontrolünün daha başarılı hale geldiğini belirterek, “Ne kadar süre uyduğunuz, ne kadar süre uzandığınız, ne kadar süre oturduğunuz, ne kadar süre yürüdüğünüz, ne kadar süre yüksek aktivite yaptığınız yani ne kadar süre neredeyse ne yaptığınız tespit edilebilir.” diye konuştu.