KELLİK TARİHE KARIŞIYOR!

Acıbadem Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Berkan Yılmaz, saç azlığı sorununun biyolojik olarak cilde uyumlu ve laboratuar ortamında üretilmiş biofiber olarak adlandırılan saç telleriyle kısa sürede çözümlenebildiğini söyledi.

Dr. Yılmaz, biofiber ekimi sayesinde kısa sürede kişinin saçlı ve estetik bir görüntüye kavuştuğunu belirtti.

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmanın binlerce yıldır hem kadınların hem de erkeklerin gündemindeki en önemli konulardan biri olduğunu kaydeden Yılmaz, “Yaşın ilerlemesi, hastalıklar, hormonal sorunlar, kimyasal uygulamalar, kazalar ve yanık gibi sebeplerle saç kaybına uğrayan kişilerin artık istedikleri gibi bir görünüme sahip olmaları mümkün. Biofiber saç implant sistemi ile saçsızlık problemine kalıcı ve doğal görünümde bir çözüm üretilebiliyor. Biyolojik olarak cilde uyumlu ve laboratuar ortamında üretilmiş, biofibre olarak adlandırılan saç telleri kısa sürede kafa derisine ekilerek saçsızlık sorunu ortadan kaldırılabiliyor. Bu yöntemden saçı olmayan veya az olan ve saçının daha gür görünmesini isteyen herkesin yararlanması mümkündür. Biofiberler, kişilerin saçlı derisine basit ve çok kısa süreli bir işlem ile ekiliyor” dedi.

BIOFIBER UYGULAMASI

Tedavi konusunda da bilgi veren Dr. Berkan Yılmaz, uygulamada öncelikle kişinin saç rengine uygun saç telleri tespit edildiğini ve kişiye küçük bir test uygulaması yapılarak, 14-30 gün beklendiğini söyledi. Kişinin biofiberlere uyumu gözlendikten sonra uygulama günü belirlenerek, steril ve tıbbi koşullar altında hazırlanmış saç fiberlerinin saçsız alanlara ekildiğini belirten Yılmaz, böylece biofiber ekimi sayesinde kısa sürede, kişinin saçlı ve estetik bir görüntüye kavuşturulduğunu söyledi.

Biofiber sisteminin başarısını gösteren birçok araştırma bulunduğunu kaydeden Yılmaz, 196 kişiye biofiber uygulaması yapıldıktan sonra iki yıl süreyle takip edildiğini ve bu süre içinde kişilerin yüzde 86’sında hiç bir sorun gözlenmediğini vurguladı.