Genel SağlıkHABERLER

KARİYERİNİZ İÇİN ESTETİK BİR GÜLÜŞ…

İdeal diş yapısı ve estetik gülüşün iş hayatında gittikçe önem kazandığı günümüzde samimi bir tebessümün başarıyı olumlu yönde etkilediği ve çevreyle olan iletişimi artırdığı araştırmalar ile de ortaya koyuluyor… Simetrik, pırıl pırıl dişler ile gülümseme özellikle yeni tanışılan kişilerde oldukça pozitif bir etki bırakıyor. Estetix Diş Tedavi Kliniği doktoru Diş Hekimi Özkan Çankaya, iş yaşamında kılık kıyafet kadar diş yapısının ve gülüşün de oldukça önemli olduğunu vurguluyor ve şunları anlatıyor…

İlk görüşmede gülüş önemli…

Toplumda çok fazla insan istediği gibi gülümseyemiyor, tebessüm ederken çekiniyor. Dolayısıyla bu kişilerde özgüven eksikliği bulunuyor. Özellikle ilk tanışmalarda, iş görüşmelerinde, önemli toplantılarda kişiler arasındaki iletişimde ilk bakışta gülüşler ön plana çıkıyor. Diş Hekimi Çankaya’ya göre pırıl pırıl bir gülümseme pozitif bir etki bırakırken çirkin bir gülüş olumsuz etki bırakabiliyor. Araştırmalar ile de kanıtlanan bu durum insan hayatını hiç de tahmin edilemeyeceği kadar etkiliyor.

İyi bir gülüş özgüveni artırıyor…

Kendinden emin bir tebessüm kişinin güvenini artırıyor, davranışlarına yansıyor. İlk tanışmalarda, iş görüşmelerinde, oldukça önemli toplantılarda rahatça gülümseyen kişi karşı tarafta pozitif bir etki bırakıyor.

Gelişen teknoloji ve estetik diş hekimliği sayesinde özellikle profesyonel yaşamda başarıyı hedefleyen kişiler diş yapısından kaynaklanan rahatsızlıkları rahatça hekim ile paylaşıp estetik tedavilerden faydalanabiliyor.

Özgüven ve diş yapısı arasındaki ilişkinin gün geçtikçe insanlar tarafından bilincine varıldığını vurgulayan Dr. Çankaya, özellikle meslek sahibi kişilerin bu yöntemleri daha çok tercih ettiğini sözlerine ekliyor.

Diş dizisi kütüphanesi…

Yurtdışında özel kliniklerde oldukça popüler olan, Türkiye’de de Estetix Diş tedavi Kliniği’nde uygulanan “diş dizisi kütüphanesi” uygulaması diş hekimliğinde kullanılan birçok foto edit programından oldukça farklı. Kişiye en uygun diş dizisinin tespit edildiği programda uygulama sonrası gülüşün nasıl olacağını görmek bile mümkün.

Bleaching ile bembeyaz dişler…

İkili ilişkilerde olduğu kadar profesyonel yaşamda da en fazla kaygı yaratan unsurlardan biri olan diş rengi; Bleaching adı verilen son derece etkili ve pratik bir yöntem ile yaklaşık 6 – 8 ton açılabiliyor.

‘Laminate Veneer’ ile doğal dişler

Işığın geçmesine imkân tanıyarak, uygulandığı dişlerin tamamen gerçek gibi görünmesini sağlayan, benzersiz estetiğe sahip ‘Laminate Veneer’ ler dişlerin ön yüzlerine yapışan porselen yapraklardır. Tedavi öncesinde mock-up (prova çalışması) uygulaması yapılır. Doktor ve hasta 3 boyutlu bu model üzerinde fikir birliğine varma şansını yakalar. Böylece dişler daha kesilmeden nasıl olacağını 3 boyutlu olarak görme şansı olur.

“Implant” ile yeni dişinize aynı gün kavuşun

Eksik dişler estetik gülüşü engeller, ağız yapısında oldukça çirkin bir görüntüye sebep olur. Türkiye’nin 20 Implant uzmanından biri olan Diş Hekimi Dr. Özkan Çankaya, hastanın yeni dişine aynı gün kavuşabileceği bir tedavi yöntemi olarak tanımladığı Implant uygulaması ile bu olumsuz görüntünün acı ve ağrı yaşanmadan, dolgu uygulamasından bile daha kolay bir şekilde çözüm bulduğunu belirtiyor.

Diş eti estetiği ile yeni bir yüz ifadesi…

Gülerken diş etlerinin çok fazla görünmesi, kullanılan ilaçların yan etkileri veya hamilelik gibi faktörler ile ortaya çıkabilen diş eti büyümeleri ve diş etlerindeki şekil bozuklukları gibi, kişinin özgüvenini derinden etkileyen problemler diş eti estetiği ile kısa sürede çözüm buluyor. Uygulanan pratik ve başarılı yöntemler sayesinde dişler kişinin dilediği gibi ve estetik bir hal alıyor.