Genel SağlıkHABERLER

KARBONLU MİYOLİFT İLE CİLDİNİZ IŞILTISINI YENİDEN KAZANSIN!

Hava kirliliği, stresli yaşam biçimi, dengesiz beslenme, sigara ve alkol gibi faktörler cildimizin zamanla ışıltısını kaybetmesine neden olur. Cildimizi eski görüntüsüne kavuşturabilmek için uygulabileceğimiz pek çok yöntem vardır. Bunlardan biri Karbonlu Miyolift, KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Kaliteli Yaşam Polikliniği Uzmanlarından Dr. Yasemin Savaş Karbonlu Miyolift hakkında bilgi veriyor.

Karbon neden önemli bir elemet?

Karbon bilinen elementlerin en çok yönlü olanıdır. Bileşiklerin %94’ü karbon içerir. Yaşamın dayandığı temel işlevleri yerine getirmek için yeterli çeşitlilikte ve karmaşıklıkta düzenlemeler oluşturarak başka elementlerle birleşme yeteneği sadece karbonda vardır. Canlılardaki maddenin %18’ini oluşturur. Karbon duruma göre elektro+ duruma göre elektro- davranabilmektedir.

Karbonlu Miyolift nasıl uygulanır?

Miyolift düşük düzeyde elektriksel akım ile cilt yüzeyine uygulanan ürünün cilt altına geçmesini sağlayan kozmetik uygulamalarda kullanılan bir yöntemdir. Miyolift uygulamalarında cilt yüzeyine uygulanacak ürünün elektriksel yükü oldukça önemlidir.+ iyon yüklü bir ürün ancak + bir akımla cilde yedirilebilir. Bu nedenle miyolift başarılı bir uygulama olmasına rağmen her ürün için etkin sonuç alınması mümkün değildir.

Karbon atomu diğer moleküllerden farklı olarak duruma göre + duruma göre – davranma özelliği ve diğer ürünlerle yüksek birleşme etkisinden dolayı karbon maskeye yedirilmiş ürünlerin cilt içine etkin ve hızlı bir biçimde gönderilmesini sağlanabilir.

Karbonlu Miyolift hangi durumlarda kullanılır?

Özellikle nemini, ışıltısını kaybetmiş ciltlerde önerilmektedir. Karbonlu miyolift yöntemi karbon maskesi içerisinde ki arbutin, c vitamini, hyaluronik asit, kollejen, aloe özü sayesinde lekelenme, antiging, nemlendirme tedavilerinde etkin bir şekilde kullanılabilmektedir. Uygulama sadece yüz değil dekolte el ve boyun bölgelerine de yapılmaktadır. Yan etkisi bulunmayan yöntem karbon maskeye bağlanan özel bir cihaz yardımı ile miyolift işlemini yapmaktadır. Aynı zamanda uygulama sırasında yüz kasları çalıştırılarak miyotoni tedavisi ile ciltteki sarkmalar tedavi edilmektedir. Tedavi mezolifting, lazerle cilt yenileme tedavileri ile de kombinlenebilmektedir.

Karbon maskeli miyolift (beaution) uygulaması kozmetik uygulamalar içerisinde en eskilerden olan miyolift tedavilerine yeni bir bakış açısı getirmiştir.