Genel SağlıkHABERLER

İSTANBULLULAR KANSERDE ERKEN TANIYI DEV BİR MAKETLE ÖĞRENECEK

Türkiye Gastroenteroloji Derneği ve Tıbbi Onkoloji Derneği’nin kalın bağırsak kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek amacıyla dev bir maket eşliğinde toplam 7 ilde düzenlediği bilgilendirme toplantıları İstanbul’da sona eriyor. Kanserde erken tanı konusunda bilgi almak isteyen vatandaşlar, 28 Mart’ta Cevahir alışveriş merkezine, 31 Mart’ta Kadıköy Tepe Nautilus alışveriş merkezine kurulacak dev maketin içinde gezerek sorularını uzmanlara yöneltebilecekler.

Türkiye Gastroenteroloji Derneği ve Tıbbi Onkoloji Derneği’nin kalın bağırsak kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek amacıyla dev bir maket eşliğinde toplam 7 ilde düzenlediği bilgilendirme toplantıları İstanbul’da sona eriyor. 2 Mart’ta Ankara’da başlayan bilgilendirme toplantıları dizisi sırasıyla Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Antalya ve İzmir’i dolaşarak vatandaşlarla buluştu.

28 Mart’ta İstanbul’a gelecek olan dev maket, önce Cevahir alışveriş merkezine ardından Kadıköy Tepe Nautilus alışveriş merkezine kurulacak. Vatandaşlar dev maketin içinde gezerek kalın bağırsak kanseriyle ilgili detaylı bilgiler alacaklar ve sorularını yetkili kişilere yöneltebilecekler.

2 Nisan’da saat 17:00’de Tepe Nautilus’ta yapılacak halka açık bilgilendirme toplantısında ise Prof. Dr. Hülya Över Hamzaoğlu ve Prof. Dr. Gökhan Demir eşliğinde vatandaşların kanserle ilgili sorularına yanıt aranacak.