HOLLANDADAN HASTA TRANSFERİ

Hollandadan Hasta Transferi

Agis Groep Yönetim Kurulu Başkanı Eelke Van Der Veen, Türkiye’de 850 bin sigortalıya hizmet veren Kunart Medical Assistance ile işbirliğiyle gerçekleştirilen projenin İstanbul’daki imza töreninde yaptığı konuşmada, hastalarının bakımı için yenilikler aradıklarını belirtti. “Sizin sağlık kuruluşlarında bizim hastalarımıza en iyi hizmetler sağlanacağından eminim” diyen Eelke Van Der Veen, bir yıldan beri yaptığı araştırmalar sonucunda Türk sağlık standartlarının kalitesinden daha da etkilendiğini kaydetti.

Agis Groep Türkiye Genel Müdürü Savaş Avcı da, Hollanda’da sigortalı olduğu halde Türkiye’de periyodik yaşam süren ve tatil yapan yüzbine yakın Türk bulunduğunu, ayrıca her yıl Türkiye’yi ziyaret eden yüzbinlerce Hollandalı olduğunu söyledi.

Geçen yıl 650 bin Hollandalı turistin ülkemize geldiğine dikkat çeken Avcı, “Ayrıca, Hollanda’da tedavi için hastane sırası bekleyen hastalar var. Türkiye’ye gelmeyi hiç planlamamış olan hastaları Türk hastanelerinde tedavi olabilmeleri için Hollanda’da Türk hastanelerinin ve doktorlarının üstün kalitesini tanıtmaya başladık” dedi.

Agis Groep’in Haziran ayında İstanbul’da ofis açacağını ve ilk hastalarını getirmeye başlayacağını belirten Avcı, şöyle dedi: “İmzaladığımız anlaşmayla, tahmini beklentimiz yılda binlerce Agis Groep sigortalılarının sözleşme yaptığımız hastanelerde tedavi edilmesidir. Ülkemizin ekonomik krizden büyük ölçüde etkilendiği bu dönemde ülkemize mütevazi bir katkıda bulunmaktan gurur duyuyorum. Sağlık alanında bu işbirliğimizin başarıya ulaşması, iki ülke arasında yeni işbirliği alanlarının gelişmesine neden olacaktır.”

Bu işbirliğinin Türk sağlık sektörüne katkısının sorulması üzerine Avcı, “Haziran’dan itibaren ilk yıl için beklentimiz 4-5 milyon Euro” dedi. Savaş Avcı, 120 hastane ile anlaşma imzalamak üzere görüşmeler yaptıklarını bildirdi. Kunart Medical Assistance Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurt da konuşmasında, Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin teknik altyapı ve insan gücü olarak çok kaliteli olduğunu söyledi.

Bu hizmetleri yurtdışına sunabilmenin önemini vurgulayan Kurt, “Agis Groep ile yaptığımız işbirliği, yurtdışına sunulacak hizmetlerin kapısını araladı” dedi. Konuşmaların ardından, Kunart Medical Assistance’nin anlaşmalı sağlık kuruluşları arasında yer alan 35 özel hastane ile Agis Groep yetkilileri arasında anlaşma imzalandı.

Hollandalı sigortalılara hizmet verecek hastaneler arasında, Başkent Üniversitesi, Bayındır, Acıbadem, Alman, International Hospital, Amerikan ve Memorial hastaneleri de bulunuyor.