HASTANEDE REHİN KRİZİ

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünver’in ziyareti öncesinde Büyük Doğum Hastanesi’nde rehine krizi yaşandı.

3 gün önce doğan bebeğini görmek isteyen baba, hastanenin güvenlik görevlilerini geçemeyince, yanındaki bıçakla bayan güvenlik görevlisini rehin aldı. Müsteşar gelmeden önce yaşanan rehin alma olayı üzerine polis, zor anlar yaşadı.

Edinilen bilgiye göre, kimliği henüz belirlenemeyen bir genç, dün akşam saat 21.30 sıralarında, Altındağ Talatpaşa Bulvarı üzerindeki Büyük Doğum Hastanesi’ne gelerek, erken doğum sonucu olan bebeğini görmek için hastaneye girmek istedi. Hastanenin güvenlik görevlilerinden olumsuz yanıt alan baba, bunun üzerine yanında bulunan bıçakla bir bayan güvenlikçiyi rehin aldı. Hastanenin içerisinde yaşanan rehin alma olayı polise ihbar edildikten sonra hastanede hareketli dakikalar yaşandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünver’in de uğrayacağı hastaneye çok sayıda polis sevk edildi. Uzun süren ikna çabalarının ardından bebeğini görebileceği belirtilen genç baba, bayan güvenlik görevlisini bıraktı. Polise teslim olan genç, hastanedeki bebeğini gördükten sonra gizlice başhekimlik kapısından çıkarılarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bu arada, olayı görüntülemek isteyen basın mensupları da güvenlik görevlileri tarafından engellendi. Basın mensupları ile tartışan güvenlik görevlileri, gazetecilerin hastaneye girişine izin vermedi.

Olayla ilgili çalışmanın sürdüğü, rehin alınan bayan güvenlik görevlisinin ise herhangi bir yara almadığı belirtildi.