HASTANEDE BEBEK ALARMI!

Diyarbakır Doğum Hastanesi’nde, dikkatsizlik sonucu bebeklerin karışması ortalığı karıştırdı.. Annesi tarafından son anda farkedilen olay polisi alarma geçirdi.

Diyarbakır Doğum Hastanesi’nde bir erkek bebek dünyaya getirdikten sonra taburcu edilerek evine gönderilen Kudret Akkalık (23) adlı anne, bebeğini yıkamak isterken kendisine yanlış bebek verildiğini fark etmesi üzerine büyük bir şok yaşadı.

Sancılarının artması üzerine eşi Ramazan Akkalık tarafından Doğum Hastanesi’ne kaldırılan Kudret Akkalık bir erkek bebek dünyaya getirdi. Normal doğum yaptığı için ilk tedavisinde sonra taburcu edilen Kudret Akkalık, Şehitlik semtindeki evine gelerek bir süre dinlendi. Doğum sonrası bebeğini yıkamak için soyan Kudret Akkalık’ın gözü bebeğin kolundaki künyeye takıldı. Künyede kendi adı yerine ‘Saadet Gül’ adıyla karşılaşan anne bebeğin kendisinin olmadığını fark ederek eşi Ramazan Akkalık’a bildirdi. Bebeği alarak Doğum Hastanesi’ne giden Ramazan Akkalık, kendisine verilen bebeğin bir başkasına ait olduğunu belirterek, gerçek bebeğinin bulunmasını istedi. Hastane görevlilerinden ‘Böyle bir şey mümkün değil ” diyerek olumsuz cevap alan baba, çareyi polise başvurmakta buldu.

KARIŞIKLIĞI POLİS ÇÖZDÜ

Kucağında bir başkasının bebeğiyle karakola giderek polisten yardım isteyen baba Ramazan Akkalık’ın şikayetini değerlendiren polis, hastaneden yanlış bebek alan iki aileyi kısa sürede buluşturarak gerçek bebekleri ailelerine teslim etti. Gerçek bebeğine kavuşmanın sevincini yaşayan anne Kudret Akkalık, “Okuma yazmam olmasaydı olayı fark edemezdim ” diyerek şunları söyledi:

“Normal doğum yaptığım için hastaneden birkaç saat içerisinde taburcu edildim. Hastanedeki hizmetli, bebeğimi kundağa sararak bana getirdi. Eve gittiğimde bebeğimi yıkamak istedim. Bebeğim ağlamaya başlayınca kolundaki künyeden olabileceğini düşünürek koparıp atmak istedim. Elle koparamayınca makasla kesmeye çalıştım o sırada bebeğin künyesinde bulunan isim dikkatimi çekti. Bebeğimin künyesinde benim adım yerine Saadet Gül’ün adı bulunuyordu. Bunun üzerine durumu eşime anlattım eşim de bebeği alarak hastaneye gitti.

Hastane görevlileri böyle bir şeyin mümkün olamayacağını belirterek eşimi hastaneden kovdular. Biz de gerçek bebeğimize kavuşmak için polisten yardım istedik. O gün yapılan doğumları araştıran polis, bebeğimizin Saadet Gül’ün bebeği ile karıştığını tespit etti. Polisler gece geç saatlerde bebeğimizi bize getirerek teslim ettiler.

Karşı taraftaki ailenin de böyle bir yanlışlığı fark ettiğini, ancak hastaneye sabah müracaat etmeyi kararlaştırdıklarını ifade etti. Gerçek bebeğime kavuştuğum için çok mutluyum.”