Genel SağlıkHABERLER

GÜLÜŞÜNÜZLE ETKİLEYİN

Etkileyici ve güzel bir gülüşün sırrı, dişlerin hem birbirleriyle, hem de dişeti, dudak ve yüzle bir uyum içersinde olmasında gizlidir. Dişlerdeki renk bozulukları, aşınmış dişler, dişler arasındaki aralıklar, çapraşıklıklar, simetri bozukluğu, dişetlerinin az veya çok görünmesi, dudağın dişleri örtmesi veya kapanamaması bu uyumu bozabilir. Bunun sonucunda insanların kendine güveni ve sosyal hayatı etkilenebilir.

Kısa sürede gerçekleştirilebilen estetik tedaviler diş beyazlatılması, ışıklı dolgular (kompozit venerler) ve porselen laminalar’dır.

Hafif ve orta şiddetteki renkleşmeler, diş kliniklerinde 1 saatlik (2 seans) özel ışık aletleri ile beyazlatılabilirken; ileri derecedeki renkleşmelerde ilave olarak ev tipi beyazlatma önerilir. Beyazlatma tedavisi genç ve erişkin hastaların tercih ettiği bir tedavi türüdür.

Ancak renk değişikiği dışında, aşınmış, aralıklı veya şekil ve formları bozuk olan dişler söz konusu ise ön bölge estetiğinin sağlanmasında Işıklı Dolgular veya Porselen laminalar kullanılmaktadır. Işıklı dolgular hasta ağzında direkt olarak yapılırken, porselen laminalar diş teknisyenleri tarafından laboratuvar ortamında hazırlanmaktadır. Porselen laminalar, hekimin ve hastanın birlikte tasarladığı gülüş tasarımına göre dizayn edilmektedir. Dişetlerinin estetiği ( renk ve şekil) ise lazer uygulamaları ile sağlanmaktadır.