Genel SağlıkHABERLER

DOĞU’DAKİ DOKTORA YÜKSEK MAAŞ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, mecburi hizmet yapan doktora en yüksek maaşın verileceğini söyledi. En kısa görev süresi 6 ya da 9 ay, en uzun süre ise 2 yıl olacak.

NTV’nin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı, getirilmesi planlanan mecburi hizmetin eski uygulamadaki gibi cezalandırıcı değil, teşvik edici olacağını söyledi.

“İhtiyaç olan bölgelere doktor göndermek zorundayız” diyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yapılan teknik çalışmalara katılması için Türk Tabipleri Birliği’ne de çağrı yaptı.

Mecburi hizmetini yapan hekimlere hem yüksek maaş verileceğini hem de hekimlerin kısa süre avantajlarına sahip olacağını kaydeden Akdağ, en kısa görev süresinin 6 ya da 9 ay; en uzun sürenin ise 2 yıl olacağını açıkladı.

“Amacımız bağcı dövmek değil, üzüm yemek. Bu üzümü vatandaşlarla birlikte yemek istiyoruz” diyen aAkdağ, Türk Tabipleri Birliği’ne de yasanın teknik çalışmalarına katılma çağrısında bulundu.

Kızamık aşısı kampanyasına da değinen Akdağ, aslında yetersiz aşılama anlamına gelen “tek doz aşı”nın virüse sebep olduğu yolundaki haberlerin insanları korkutmaması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: NTV