DİYABETİ YENMENİN YOLU!

Ülkemizde milyonlarca kişi diyabet hastalığına çözüm arıyor. Peki diyabetle mücadele ederken ‘doğru’ olanı uyguladığınıza emin misiniz?

İnternatİonal Hospital İstanbul, diyabetiklerin yaşam kalitesini yükseltmek ve hastalık hakkında kişileri bilinçlendirmek amacıyla ‘Diyabet Okulu’nu kurdu.

Bir diyabetik olarak yaptığınız egzersiz, tükettiğiniz besinler, kalp sağlığınız, ayak sağlığınız ve daha bir çok husustaki alışkanlıklarınızı bir uzman kntrolünde gözden geçirmenizde yarar var. Bugüne kadar diyabetle ilgili okuduğunuz kitaplardan, göz gezdirdiğiniz internet sitelerinden, konuştuğunuz diğer diyabetik hastalarından bilgi edinmiş olabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki, bunları hayata geçirmeden önce mutlaka bir uzman desteği almalısınız. Çünkü kendi yaşam kalitenize, alışkanlıklarınaz ve diyabet tipinize uygun bir ‘yaşam programı’nı doktorunuzla birlikte oluşturmalısınız. İnternational Hospital İstanbul bünyesinde açılan ‘Diyabet Okulu’nun eğitim programına katılarak tüm bunları sizin gibi bir çok diyabetikle yaşayabilir, daha sağlıklı hayat koşullarına kavuşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için İnternational Hospital İstanbul Halkla İlişkiler departmanı ile görüşebilirsiniz.

İnternational Hospital İstanbul Diyabet ve Metabolizma Uzmanı Prof. Dr. Kubilay Karşıdağ’ın öncülüğünde kurulan ‘Diyabet Okulu’ndaki derslerden bazıları aşağıdakiğ gibidir:

Diyabet açısından risk taşıyor muyum?

Tip 1 ve Tip 2 Diyabet nedir?

Aralarında ne gibi farklılıklar vardır?

Diyabet tanısı konulduktan sonra yaşamımda ne gibi değişiklikler yapmam gerekli?

Diyabetiklerin vitamin tavsiyesine gereksinimi var mıdır?

Diyabet ayırım yapılmazsa hangi sorunlarla karşılaşabilirim?

Ağızdan alınan şeker düşürücü hapları alırken dikkat etmem gerekenler nelerdir?

Diyabete bağlı sorunları azaltmam ve engellemem için neler yapabilirim?

Her diyabetik insülin kullanmak zorunda mıdır?

Diyabet ve spor

Diyabetik ürünler sağlıklı mıdır?

Diyabetikler, kalp hastalıklarına diyabetik olmayanlara oranla daha mı yatkındırlar?