Genel SağlıkHABERLER

DİŞETLERİNE MANİKÜR

Dişleriniz kadar dişetlerinizin de nasıl göründüğü önemlidir. Ne kadar güzel dişleriniz olsa da dişetleriniz dişlerinize gölge düşürebilir…

Güzel bir gülüşün gerek sosyal hayatımız gerekse iş hayatımız için önemi azımsanamaz. Gülüşlerinden memnun olmayan kişiler gülerken hatta konuşurken bile problemler yaşayabilirler. Oysa doğal görünüme sahip pırıl pırıl, güzel dişlere sahip olmanın estetik diş hekimliğindeki son teknolojilerle son derece kolay olduğunu belirten Plusdent Diş Kliniği’nden Mehmet Zahid Kazandı bunun için “gülüş tasarımı” olarak adlandırılan yöntemin kullanıldığını ve herkes için özel bir gülüş tasarlandığını belirtti. Gülüş tasarımında beyaz ve pembe estetiğin bir uyum içerisinde olması gerektiği belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı sadece beyaz estetikle inci gibi dişleriniz olsa bile pembe estetik olmadan estetik açıdan çok güzel bir görüntüye sahip olamayacağınızı belirtiyor.

Diş beyazlatma, laminate vener, metal desteksiz kuron, inley ve onleylerin beyaz estetikte kullanılan dişlere uygulanan yöntemler olduğunu belirten diş hekimi Kazandı bu yöntemler sayesinde hastaların çok kısa sürelerde hayalini kurdukları dişlere, pembe estetik uygulamasıyla beraber ise, mükemmel bir gülüşe sahip olabildiklerini ekliyor.

Peki nedir bu pembe estetik?

Sadece dişlerinizin değil, dişetleriniz de nasıl göründüğü oldukça önemlidir. Düşününki inci gibi sıralı dişleriniz var ancak dişetleriniz güldüğünüzde fazlaca görünüyor ya da yer yer dişetlerinizin çekilmesinden ya da düzensizliğinden dolayı gülüş hattımız da eğri olduğu bir izlenim veriyor. Beyaz estetikteki önemli gelişmelerle birlikte çevre yumuşak dokuların pembe estetiğin konusundaki beklentilerini de değiştiğini belirten Kazandı yumuşak dokuların restorasyonu sırasında kullanılan belirli yöntemler olduğunu ve bunlarına artk çok kolay bir şekilde uygulandığını belirtti.

Çözüm Pembe Estetikte

GİNGİVOPLASTİ

Diş hekimlerinin Gummy smile olarak adlandırdığı, gülüş estetiğini bozan diş etindeki fazlalığın küçük bir operasyon ile düzeltilmesi işlemidir. Bu tedavi estetik diş hekimi ile periodontolog tarafından uygulanır. Estetik diş hekimi dişeti seviyesi ile biçiminin nasıl olması gerektiği belirler. Periodontolog da bu seviyeye kadar dişetlerini düzelterek güzel bir uyum sağlar.

Operasyon sırasında yapılan lokal bir anestezi sayesinde hasta dolgu yapılırken hissettiğinden farklı bir şey hissetmeyecektir. Küçük bir cerrahi işlem olan gingivoplasti, kısa zamanda gülümsemeyi tamamen değiştirecektir.