Genel SağlıkHABERLER

ÇOÇUK KALP VE DAMAR HASTALIKLARINA BİYOMÜHENDİSLİK YAKLAŞIMI KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NDE TARTIŞILACAK

Koç Üniversitesi Mühendislik ve Tıp Fakülteleri ‘5. Uluslararası İstanbul Çocuk Kalp ve Damar hastalıklarına Biyomühendislik yaklaşımları’ başlıklı sempozyuma ev sahipliği yapıyor. Tam gün sürecek sempozyum, 21 Aralık 2012 Cuma günü Koç Üniversitesi Rumelifeneri kampüsü Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Koç Üniversitesi Mühendislik ve Tıp Fakulteleri ve PennState Children’s Hospital tarafından düzenlenecek ‘5. Uluslararası İstanbul Çocuk Kalp ve Damar Hastalıklarında Biyomühendislik Yaklaşımları’ başlıklı sempozyum, 21 Aralık 2012 Cuma günü Koç Üniversitesi Rumelifeneri kampüsü Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Oturum başkanlığını Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. ve aynı zamanda “Biyomedikal Bilim ve mühendislik” yüksek lisans programının koordinatörü olan Kerem Pekkan ve Penn State Hershey Pediatrik Kardiyovasküler Araştırma Merkezi’nden Profesör Akif Ündar’ın ortak yapacağı sempozyuma Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Mehmet A. Ağırbaşlı, Medipol Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Atıf Akçevin, Başkent Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Ayda Türköz ve Mehmet Akif hastanesi’nden Hakan Ceyran ve Ender Ödemiş de katılacak.

İstanbul’da çalışan çocuk kalp cerrahisi grupları, tıp ve mühendislik öğrencileri, cerrahlar ve perfuzyonistlerin de katılacağı sempozyumda, pediyatrik kardiyovasküler araştırmaların ABC’si, Hesaplamalı akışkanlar mekaniğinin tıbbi uygulamaları, Multidisipliner Takım Yaklaşımının Önemi, Gelişmiş sonuçlar için Metod ve Teknikler” ile güncel biyomühendislik uygulamalarına da değinilecek.

Yer: Koç Üniversitesi Rumelifeneri kampüsü Sevgi Gönül Kültür Merkezi

Tarih: 21.12.2012, Cuma

Saat: 09.00 – 18.00

**Toplantı dili İngilizcedir.

** Katılım ücretsiz.