Genel SağlıkHABERLER

BU HAPI YUTAN HIZLI DÜŞÜNÜYORMUŞ!

Bilimadamı Faruk Durukan’ın öyle bir buluşa imza attı ki. İddiasına göre, bu ilaç özellikle siyasetçilerin işine yarayacakmış

İdddiaya göre; Türk bilim adamı ve iş adamı Faruk Durukan, insan hafızasını hızlandırmaya yarayan bitki özü kaynaklı bir ilaç üretti.

Türk bilim adamı Faruk Durukan, son buluşu ile yine dünya bilimini şaşırtacak bir buluşa imza attı.

gelişmiş laboratuarında aylardır üzerinde çalıştığı insan hafızasını hızlandıran ilacı, 25 üniversiteden aldığı bilimsel destek ile ürettiğini açıkladı.

ÖZELLİKLE SİYASETÇİLERİN VAZGEÇİLMEZİ OLACAKMIŞ

Türk bilim adamı ve bölgenin saygın iş adamları arasındaki Faruk Durukan, geçtiğimiz aylarda da Türk ilaç sanayini içinde bulunduğu darboğazdan kurtaracak bilimsel çalışmalarla ülke gündemine gelmişti. Tıp dilinde ‘Rosmarinik Asit’ olarak bilinen etken maddeyi, adını açıklamadığı bazı bitki özlerinden elde ederek insan hafızasına müdahale edebilen ilacı ürettiğini söyleyen Durukan, bu ilacın tıp literatürlerinde de onay bulduğunu bildirdi.

Şimdiye kadar yaptığı tüm bilimsel çalışmalarını Türkiye’deki 25 üniversite ve özellikle Balıkesir Üniversitesi ile ortaklaşa sürdüren Faruk Durukan’ın bu son buluşu da yetkili sağlık çevreleri tarafından onaylandığını öne sürdü.

Kullanıldığında insanların hafızalarında bulundurdukları bilgileri, istendiği anda hızla akıllarına getirmelerini sağlayan ilacı dünya bilimine ve insanlığa armağan ettiğini söyleyen Durukan, “Bu ilaç özellikle, dikkat dağınıklığı problemi yaşayan öğrencilere, sürekli kürsülerden hitap yapan siyasetçilere, doktorlara, muhasebeciler gibi karmaşık iş gruplarında çalışanlara, bilgisayarcılara büyük fayda sağlayacaktır.