BİR GÜNDE REFLÜ ŞİKAYETLERİNDEN KURTULABİLİRSİNİZ!

Mümkün olan en az ve küçük kesilerle cerrahi girişimlerin gerçekleştirilebildiği Robotik Cerrahi yönteminin en çok uygulandığı alanlar reflü, safra kesesi ve kalın bağırsak ameliyatları. Yöntemin en önemli avantajlarından biri reflü gibi yıllarca çare aranan hastalıklara bir gün içinde, hastaya en iyi konforu sağlayarak çözüm getirmesi. KadıköyŞifa Sağlık Grubu Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Levent Eminoğlu’nun Robotik Cerrahi sayesinde sağlığına kavuşturduğu hastalardan biri de 34 yaşındaki Meslek Lisesi Öğretmeni Yücel Parla.

Yücel Öğretmen, 34 yaşında. 2 yıldır çok yaygın olarak görülen reflü hastalığına o da yakalandı. Önceleri konan teşhisi önemsedi ama takiplerini düzenli yaptırmadı. Ta ki ağzından acı su gelip, Yücel Bey’i hayattan soğutana kadar. Yücel Bey yeniden hastane yollarına düştü. Artık ilaç ve uzun süreli tedavi istemiyordu. Biran evvel sağlığına kavuşmak istiyordu. Çünkü ağızından gelen acı su gündelik yaşamını etkiler oldu. Tetkikleri yapıldı ve hızlı bir şekilde operasyon gerekliliği ortaya çıktı. Yücel Öğretmen işinin başına en kısa sürede dönmek, meslek lisesindeki derslerini aksatmamak için en hızlı iyileşebileceği yöntemi sordu, soruşturdu.

Yücel Öğretmen Robotik Cerrahi yöntemini nasıl keşfetti

KadıköyŞifa Sağlık Grubu Genel Cerrahı Uzmanı Op. Dr. Levent Eminoğlu hastasının hikayesini şöyle özetliyor: “Yücel Öğretmen daha önce de hastamızdı. Ancak yaşam kalitesi biraz iyileşince takiplerini aksattı. Oysa reflü hastası bir kişinin rutin kontrolleri ve tetkikleri yapılmalıydı. Bayram tatilinde şikayetleri oldukçe fazla artınca bu sefer koşarak geldi. Kurtarın diye…”

KadıköyŞifa Sağlık Grubu Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Levent Eminoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha önce bu hastalığı bilen biri olarak tedavi seçenekleriminizin neler olabileceğini de biliyordu. Ancak bu kez kendisine Robotik Cerrahi hakkında bilgi verdim. Robotik Reflü Cerrahisi olanağı hakkında bilgi edinen hastamıza, hızla müdahele edip, minimum kesi ve kan kaybı ile son derece konforlu bir şekilde gerçekleştirilen bir girişimle sağlığına kavuşmasını sağladık.”

Bugüne kadar 1500’ün üzerinde laparoskopik reflü ameliyatı ile reflü cerrahisinde ülkemizin ve Avrupa’nın bu konuda en deneyimli ekiplerinden olan Op.Dr.Levent Eminoğlu ve ekibi, Robotik Cerrahi ile yapılan reflü ameliyatı sayesinde Yücel Öğretmenin hem ameliyat sonrası ağrıyı ve hareket kısıtlılığını çok azalttı, hem de yara izinin göbek deliği içinde kalması ile bir süre sonra ameliyat izinin tamamen yok olmasını sağlandığını, sözlerine ekledi.

Yücel öğretmen Robotik Cerrahi deneyimini anlatıyor

Yücel Öğretmen Robotik Cerrahi girişimini değerlendirirken: “Yaklaşık 2 yıldır reflü hastasıyım. İlk teşhis konulduğunda konuyu fazla ciddiye almamıştım. Ancak rutin takiplerimi aksattığımdan şikayetlerim git gide artmaya başladı. Hastalığımı ihmal ettiğimden ilaç ve diğer tedavi yöntemlerinin işe yaramadığı bir noktaya gelmiştim. Bu sırada doktorum Op. Dr. Levent Eminoğlu bana Robotik Reflü Cerrahisi hakkında bilgi verdi. Minik kesilerle yapılacak olan bu cerrahi girişim sayesinde kısa bir sürede iyileşebileceğimi ve derslerimin başına dönebileceğimi öğrendiğimde ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat sonrasında herhangi bir yan etki yaşamadım ve sadece bir gün hastanede kalarak tekrar rutin hayatıma geri dönebildim. Robotik Cerrahi girişiminden son derece memnunum ve reflü hastalarına tavsiye ediyorum.” dedi.