Genel SağlıkHABERLER

BAHÇELİEVLER HALKI, ÖZLEMİNİ ÇEKTİĞİ HASTANEYE KAVUŞUYOR

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Bahçelievler Devlet Hastanesi, 2013’ün ilk yarısında hizmete girecek. Bahçelievler Devlet Hastanesi, alanında Türkiye’nin en kapsamlı hastanelerinden biri olacak.

Sağlık alanında yaptığı yatırımlarla İstanbul’a çağ atlatan İstanbul İl Özel İdaresi, alanında Türkiye’nin kapsamlı devlet hastanelerinden birini daha Bahçelievler’de hayata geçiriyor. Temeli geçtiğimiz yıl atılan 309 yataklı Bahçelievler Devlet Hastanesi,97 milyon liralık yatırım ile tamamlanacak.

30 bin 460 metrekare alan üzerine inşa edilen hastanede, patolojiden mikrobiyolojiye kadar farklı alanlarda 14 laboratuvar yer alacak. 10 ameliyathanesi, içinde nükleer tıp ünitesinin de bulunduğu 7 görüntüleme merkezi ve 89 polikliniği ile Bahçelievler Devlet Hastanesi; tamamlandığında sadece ilçe halkına hizmet vermekle kalmayıp, çevre ilçelere de sağlık alanında önemli bir kolaylık sağlayacak.

Hastanede 10 ameliyathane, genel ve beyin cerrahi birimleri, kardiyoloji, jinekoloji, nefroloji ve yeni doğan üniteleri, radyoloji ve endoskopi bölümleri, erişkin ve çocuk acil bölümlerinin yanı sıra tüp bebek merkezi de bulunacak.

2013 yılının ilk yarısı itibariyle bitirilmesi hedeflenen Bahçelievler 309 yataklı devlet hastanesi, Kocasinan Merkez Mahallesi’nde toplam 57 bin metrekare inşaat alanına sahip olarak, 6 bloktan oluşmakta ve en yüksek bloğu 3 bodrum+zemin+9 normal kat ve çatı katından oluşacak.