Genel SağlıkHABERLER

AMBULANS FACİASI

Ambulans Faciası

Sabahın erken saatlerinde Karabağlar Yeşillik Caddesi Orcaner Kavşağı’nda, Torbalı Yazıbaşı Beldesi Belediyesi’ne ait 35 AAR 26 plakalı ambulans, hamile olan Pınar Yılmaz’ı (18) Yenişehir SSK Doğum Hastanesi’ne getirirken, tali yoldan önüne çıkan 35 T 7198 plakalı taksiyle çarpıştı.

Doğum için İzmir’e gelen Pınar Yılmaz, yakınları tarafından bir taksiyle Yenişehir SSK Doğum Hastanesi’ne götürüldü. Genç kadın, burada tedavi altına alındı.

Hasan Bulut’un kullandığı ambulansın çarptığı taksinin şoförü Mehmet Karakurt (38), şoför mahallinde sıkıştı. Olay yerine gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü AKS-110 ekibi, Karakurt’u kurtarmak için büyük çaba harcadı. Karakurt’a, 112 Acil Servis Ambulans’ında bulunan sağlık görevlileri, ilk müdahaleyi araçta yaptı.

Mehmet Karakurt, yapılan çalışmalar sonucu güçlükle sıkıştığı yerden çıkarılabildi. Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Karakurt, burada tedavi altına alındı.

Takside müşteri olarak bulunan Ramazan Özel (40), Gürol Çavuş (33) ve Yusuf Yaman’ın (29) ise kazayı yaralanmadan atlattıkları belirlendi