ALDIR YAĞI, GİY BİKİNİYİ

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nedim Savacı, artık estetik operasyonların sadece metropol kentlerde değil Konya gibi pek çok Anadolu kentinde de yaygın olarak yapılabildiğini söyledi.

İnsanların estetiği tanımasıyla birlikte estetik operasyonlara ilginin her yıl biraz daha arttığını ifade eden Savacı, yaz aylarında ise estetik operasyonlara ilginin yükseldiğini belirtti.

Savacı, bunun nedeninin, tatile çıkacak olan kişilerin daha ince vücut hatlarına sahip olma ve daha güzel görünme isteği olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

“Yaz aylarındaki yaptığımız estetik ameliyatlar içinde birinci sırada yağ aldırma operasyonları geliyor. Bunun nedeni kışın alınan kilolardan tatil dönemi öncesi pek çok kişinin kurtulmak istemesi. Bir seferde vücuttan 5 litreye kadar yağ alınabilir. Bir seferde 5 litreden fazla yağ almayı sağlık açısından doğru bulmuyoruz. Kişi, bu ameliyattan yaklaşık yaklaşık 15 gün sonra tatile çıkabiliyor.”

Prof. Dr. Savacı, yaz aylarında, trafik kazalarına bağlı vakalar ve yağ aldırma operasyonları dışında, diğer estetik ameliyat türlerinde kış aylarına göre önemli bir artış olmadığını sözlerine ekledi.