Genel SağlıkHABERLER

6. BAŞAĞRISI KIŞ OKULU BAŞLIYOR

Dünyada ve Türkiye’de en çok rastlanan ağrı çeşidi olan “Başağrısı” Türk Nöroloji Derneği Başağrısı Çalışma Grubu’nun düzenlediği Başağrısı Okulu’nda masaya yatırılıyor. Başağrısı Okulu’nda uzmanlar 3 gün boyunca dünyanın en yaygın hastalığı olan “başağrısı” ve tadavisi ile ilgili son yenilikleri paylaşacak.

Türkiye’de 48 milyon kişi ağrı yaşıyor ve ağrı yaşayanların yüzde 29’u ise baş ağrısı ile mücadele ediyor. Hemen hemen herkes hayatının bir döneminde başağrısı sorunu ile karşılaşıyor. Dünyada ve Türkiye’de en çok rastlanan ağrı çeşidi olan “Başağrısı” nedenleri, teşhisi ve tedavi yöntemleri 20- 24 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek 6. Başağrısı Okulu’nda masaya yatırılacak.

Türk Nöroloji Derneği Başağrısı Çalışma Grubunun en önemli etkinliği olarak kabul edilen ve ülkemizde nöroloji alanında bir “OKUL” hizmeti gören bu toplantıda, başağrısı konusunun uzmanları, konuya ilgi duyan hekimler ile deneyimlerini paylaşacak, başağrısı konusunda etkileşimli eğitim verecek. Her yıl ortalama 200’ü aşkın pratisyen hekim, araştırma görevlisi, nörolojiden ve diğer dallardan uzman hekimler ve akademisyenlerin katıldığı toplantılarda, başağrısı türleri, mekanizmaları, tanılandırma ve ilaçla ya da girişimsel tedavileri ele alınacak.

Başağrısına ait tüm konuların yeni bilgiler ışığında derinlemesine tartışılacağını belirten Türk Nöroloji Derneği Başağrısı Çalışma Grubu Başkanı Prof. Mehmet Zarifoğlu, “Özellikle bu yıl başağrısı konusunda uzman yabancı akademisyenlerin de katılıyor olması bizi çok memnun ediyor. Bu toplantıların gelecek yıllarda uluslararası bir boyut kazanacağının da göstergesidir” dedi.