Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Yanaklariniz yerçekimine yeniliyor mu?

Yanaklariniz zamana ve yerçekimin etkisine karsi koyamayarak, asagi dogru sarkmaya baslar. Yüzünüz zamanla yasli ve yorgun bir ifadeye bürünür. Zamani geri alamasak da gençlik yillarinizdaki gibi siki ve taze bir cilde sahip olmak için hala sansiniz var…

Son yillarda kisilerin güzellesme tutkusu sinir tanimiyor. Durum böyle olunca, estetik cerrahi de her geçen gün yeni teknikler gelistirip, kadinlara ve erkeklere nesterli ya da nestersiz operasyonlarla güzellik alaninda çok sayida seçenek sunuyor.

Estetik ve Cerrahi uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, yaslanmanin ilerleyis sürecini ve yüz gençlestirmenin amacini söyle açikliyor; Yüzde yaslanma agirlikli olarak yerçekimi, günes, sigara ve birtakim yapisal faktörlerin etkisiyle cilt esnekliginin bozulmasi, kirisikliklarin olusmasi ve belirli bölgelerin sarkmasi sonucu olusmaktadir. Bu olay, zamanla cildin bag dokusunda bir yumusama ve deformasyon ile süregelerek, görünümü tamamen degistirebilmekte ve ayni zamanda psikolojik sagligi da olumsuz yönde etkilemektedir. Yüz gençlestirme uygulamasinda ki amaç, zamanla yüzde olusan degisiklikleri yok ederek yüzü genç ve diri tutmaktir.

Yaslanma anlik bir olay degildir…

Çesitli faktörler altinda kalan yüzümüz, genç yaslardan itibaren yavas yavas yaslanma sürecine girer. Bu degisiklikler en çok orta dedigimiz bölüm yani, elmacik kemigi, yanaklar ve gözaltlarinda kendini göstermeye baslar. Ilerleyis sürecinde çene alti ve kaslarda düsme ile sarkmalar baslar. Göz kenarlarinda olusan çizgiler ve nazolabial bölge dedigimiz burun ve agiz kenarlarindaki çizgilenmeler ile devam eder.

Minimal girisimlerle maksimum sonuç…

Küçük operasyonlarla yapilan yüz gençlestirme operasyonlari son yillarda çesitli gelismeler gösterdi. Birçok yeni yöntemle hem uygulama süresi kisaldi, hem de uygulanan kisi çok kisa sürede normal yasamina devam etmeye basladi.

Endoskopik Yöntem

Prof. Dr. Erol Kislaoglu bu yöntemi söyle anlatti;

“Endoskopik orta yüz tedavisinde, ince kanüllerle, saçli derinin arkasindan çok küçük kesiler yapilarak operasyon gerçeklestirilir. Ameliyat esnasinda doktor, hastaya degil televizyon ekranindaki dokularin 15 kere büyütülmüs sekline bakarak ameliyati yapar, böylelikle ince sinir ve damarlarin operasyon esnasinda görülmesi ve korunmasi konusunda dikkat edilmesi saglanir. Bu yöntemle alin, kaslar ve orta yüz bölgesi tamamen serbestlestirilerek daha genç ve dolgun bir görünüm elde ediyoruz. Sonuçlar hem daha mükemmel hem de daha kalici oluyor. Ayrica sislik, morluk ve diger komplikasyonlar da daha az olmaktadir. Uygulama sonunda dokular istenilen pozisyona alinabildiginden görünüm kisinin istegine göre elde edilebilmektedir. Bu yöntemin en büyük avantaji, asagiya dogru olan yaslanma sürecinde yüzün yukariya asilarak kesin çözüme yaklasilabilmesidir. Yanaklarda elmacik kemigi bölgesinde dolgunluk saglanarak da yüze genç görünüm verilmektedir. Bu görünümü saglayabilmek için Lipofilling yöntemiyle, yüzün bazi bölgelerine gene hastanin kendi vücudundan alinan yaglari enjekte ediyoruz ve böylece söz konusu bölgeleri daha belirgin ve canli hale getirebiliyoruz.”

Normal hayata dönüs…

Kisiler yüzünde herhangi bir kesi izi olmadigi için 4–5 gün sonra sosyal hayata dönmektedir. Bu tip ameliyat özellikle erken yaslilik belirtilerini önledigi için 40’li yaslarda daha çok uygulanmakta, daha ileri yaslarda ise boyun ameliyati ile birlikte uygulanabilmektedir. Hastalar yapilan isleme göre uygulama sonrasinda da birkaç saat ya da bir gün hastanede yattiktan sonra evlerine dönebilmektedir.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası