Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TÜM HASTALIKLARA ÇARE OLAN ILAÇ “SU”

Insan vücudunun yaklasik %75’i sudan, % 25’i kati maddeden olusur. Beynin ise % 85’i sudur. Vücudumuz için en etkili yasamsal kaynak olan su; içerisinde bulunan kalsiyum, magnezyum ve gibi mineraller ile kemiklere, pH ile asit-baz dengesine, yasamsal ögelerin vücuda tasinmasina yardimci olmasi ile kan dolasimina, her hücresinde elektriksel ve manyetik enerji ürettigi için de yasamimiza güç verir. Dr.F. Batmanghelidj’in Klan Yayinlari tarafindan yayinlanan; suyun doganin en basit, en etkili, en güvenli ve en "yan etkisiz" mucizevi ilaci oldugunu açikladigi kitabi “Hasta Degil Susuzsunuz” ile suyun insan bedenindeki birçok çözümsüz hastaligi iyilestirdigini açikladi.

Iranli hekim Dr.F. Batmanghelidj kitabinda, tüm agri ve hastaliklarin tek nedeninin, vücudun susuz kalmasi olgusuna dayandigini öne sürerek agri mekanizmasinin su ile dogru orantili olarak gelistigini açiklamaktadir. Dr.F. Batmanghelidj’e göre vücuttaki agri mekanizmasini anlayabilmek için önce asit-baz dengesinin nasil çalistigini bilmek gerekir. Asidik bir ortam bazi sinir uçlarini harekete geçirir ve beyin, bilince agri olarak iletilen kimyasal degisikligi algilar. Kisaca, vücutta agriya neden olan öge asittir.

Saglikli Bir Beden Için Vücudun ve Içilen Suyun pH Orani Çok Önemlidir…

Su içmek ayi zamanda kanimizi da su ile beslemek demektir. Kan çok fazla su içerirse, bu suyun bir kismi hücrelerin çevresinde dolasir bir kismida hücre içine girerek hidrojen moleküllerini disari çikarir. Hücreyi asitten temizleyen PH’i yüksek su, hücre içinde olmasi gereken normal bazik ortami yaratir” Dr.F. Batmanghelidj saglik için vücudun bazik yani bir ortama sahip olmasi gerektigini belirterek, vücut için ideal olanin pH seviyesinin yüksek olmasi olarak belirtmektedir.

Ayni zamanda tüketilen suyun pH derecesi de suyun bedene uyumlulugu açisindan oldukça önemlidir. Asit-Baz dengesinin saglanmasinda suyun yüksek pH derecesine sahip olmasi önemli bir etkendir. Bu sebeple su tüketiminde hem miktar hem de suyun özellikleri önemli bir faktördür.

Ne Kadar ve Nasil Su Tüketmeliyiz?

Iranli hekim Batmanghelidj kitabinda vücudun her gün 6-10 bardak su kaybettigini belirterek, bu kaybin zorunlu olarak yerine koyulmasi gerektigini açikladi. “Vücut önemli islevleri için toplam su içeriginin 6-8 bardaga esdeger miktarini kullanir. Bu nedenle günde en az 8-10 bardak dogal mineralli ve Ph degeri yüksek su tüketilmelidir. Günlük su tüketimi 220 ya da 440 milimetrelik parçalara bölünerek alinmalidir. Arabanizin benzini bitmeden deposunu nasil dolduruyorsaniz, vücudunuza da susuz kalmadan su takviyesi yapmaniz gerekmektedir”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası