Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


BAHARDA DÖKÜLEN SAÇLARI MEZOTERAPIYLE GERI KAZANIN

Mevsim geçislerinde ve özellikle de bahar aylarinda artan saç dökülmesinden sikayetçi olanlara Dermatoloji Uzmani Dr. Neslihan Dolar, saç mezoterapisini öneriyor: Saç dökülmelerine karsi en etkili yöntem olan mezoterapi, saç dökülmesini durdurmayi, var olan saçin kalitesini artirmayi ve yeni saç çikislarini aktif hale getirmeyi de sagliyor

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmani Dr. Neslihan Dolar; saç dökülmesi ve tedavi yollariyla ilgili bilgi verdi:

Saç dökülmesi problemi erkeklerde daha sik görülmekle beraber, hem erkek hem de kadinlari etkileyen bir durumdur. Bu durum birçok faktörle ilgilidir. Basta genetik yatkinliklar olmakla birlikte; hormonal, asiri androjen miktari (erkek tipi saç dökülmesi), gebelik, emzirme, menopoz dönemi, tiroit hastaliklari, seker hastaligi, saçli deri kan akiminin zayif olmasi, beslenme bozukluklari, asiri kilo alimi ve ani kilo kaybi, uygun olmayan diyetler, vitamin-mineral eksiklikleri, bazi ilaçlar, kronik hastaliklar (kan hastaliklari, maligniteler, enfeksiyon hastaliklari vs.), saça uygulanan mekanik ve kimyasal islemler ve psikolojik stres sayilabilir. Ayrica saç kiran, mantar hastaliklari gibi saçli derinin primer hastaliklari da saç kaybina neden olabilir.

Saç dökülmesinin tedavisi, öncelikle dogru taniyi gerektirir. Bu yüzden saç dökülmesi ve seyrelmesi sikayeti olan herkes öncelikle bir dermatoloji uzmani tarafindan degerlendirilmelidir. Saç dökülmesi ve saç kalitesindeki degisimin tedavisine yönelik yaklasimda, öncelikle nedene yönelik eksikliklerin giderilmesi ve asiri hormonal aktivitenin engellenmesine yönelik çesitli tedavi modelleri arasinda ‘saç mezoterapisi’ parlayan bir yildiz olarak yerini almistir.

Mezoterapi, etkinligi bütün dünyada kanitlanmis geleneksel bir tip yöntemidir. Birçok ülkede uygulaniyor olmasi, her gün binlerce doktorun hastalarina uygulamasi, yararli bir yöntem oldugunun en güçlü kanitidir.

DÖKÜLMEYI DURDURUR

Mezoterapi, potansiyel olarak saç ekimine alternatiftir ve saç ekimine olan gerekliligi ortadan kaldirabilir. Saç mezoterapisi; saç dökülmesini durdurmak, var olan saçin kalitesini artirmak ve yeni saç çikislarini aktif hale getirmek için belli periyotlarla saçli deriye uygulanan bir tedavi seklidir.

Saç mezoterapisi ile; saç gelisimi için önemli vitaminler, aminoasit ve minerallerle hazirlanan özel kokteyller direkt olarak kil köklerine iletilmekte, damar düzenleyici ajanlarin etkisiyle killarin daha iyi beslenmesi ve gelismesi saglanmakta ve androjenleri nötralize edici ajanlarla killarin minyatürizasyonu engellenebilmektedir.

YAN ETKISIZ YÖNTEM

Bu yöntemin diger klasik ilaç tedavilerine göre üstünlügü, yan etki riski olmaksizin agizdan ilaç takviyesine gerek kalmadan, sorunlu bölgenin direkt tedavisi ile etkili sonuçlar alinmasidir.

UZMANINA YAPTIRIN

Saç mezoterapisinin hem erkeklerde hem de kadinlarda yeniden saç gelisimi üzerinde olumlu etkileri gösterilmistir. Genellikle daha ilk seanslarda saç dökülmesi durmakta ve yeni saç çikimi saglanabilmektedir. Ancak saçlarin kaliciligi açisindan devamlilik gereklidir. Baslangiçta sik seanslar gerekebilmekle beraber, idame tedavilerde uygulama araligi uzamaktadir.

Saç mezoterapisi; uzman ellerde deri dezenfeksiyonuna dikkat edildigi ve uygun formülasyonlar kullanildigi takdirde oldukça güvenli ve etkili bir yöntemdir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası