Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Türkiye’nin Aci Gerçegi, “Viral Hepatitler”

Türk Karaciger Arastirmalari Dernegi, “Viral Hepatit ve Karaciger Nakli” ile ilgili son gelismeleri ve Malatya Inönü Üniversitesi Tip Fakültesi’nin karaciger nakli konusundaki basarilarini ele almak üzere Memorial Hastanesi’nde bir bilimsel aktivite düzenledi.

Türkiye’de karaciger nakli hastalarinin yaklasik üçte ikisinde hastalik nedeni olan viral hepatitlerin nakil öncesi ve sonrasi teshis ve tedavisinin tartisildigi konferansta ülkemizdeki karaciger nakli rakamlari ile olmasi gerekenler de masaya yatirildi.

Türk Karaciger Arastirmalari Dernegi Baskan Vekili, Memorial Hastanesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Bölüm Baskani Prof. Dr. Yilmaz Çakaloglu’nun düzenledigi ve Memorial Hastanesi’nin ev sahipliginde gerçeklesen toplantiya organ nakli, gastroenteroloji ve hepatoloji alanlarinda çok sayida uzman isim de katildi. Prof. Dr. Münci Kalayoglu, Prof. Dr. Atilla Ökten, Prof. Dr. Koray Acarli, Prof. Dr. Nevin Yilmaz ve Uz. Dr. Kadir Dogruer gibi isimlerin yanisira Inönü Üniversitesi Tip Fakültesi Organ Nakli Bölümü’nden Prof. Dr. Sezai Yilmaz da katilimcilar arasindaydi.

Prof. Dr. Münci Kalayoglu: “Canla Basla Çalisan Ekipleri Desteklemeliyiz”

Memorial Hastanesi Organ Nakli, Genel Cerrahi ve Çocuk Cerrahisi Bölüm Baskani Prof. Dr. Münci Kalayoglu konusmasinda Türkiye’deki hastalarin çogunlukla hastaligin son evresinde organ nakli cerrahlarina basvurdugunu belirtirken, “ Keske hastalar bize çok daha erken evrede yönlendirilse, bizim de onlari sagliklarina kavusturma sansimiz artsa. Çogu zaman hastalar bize öyle bir evrede geliyor ki, elimizden hiçbirsey gelmiyor. Türkiye’de organ bagis rakamlari maalesef çok az. Inönü Üniversitesi Organ Nakli Merkezi gibi canla basla çalisan ekipleri desteklemeli ve gönülden kutlamaliyiz.” dedi.

Son 2 Yilda 223 Karaciger Nakli

Son 2 yilda 182’si canli, 43’ü kadavra olmak üzere toplam 223 nakil gerçeklestirerek büyük bir basariya imza atan Inönü Üniversitesi Tip Fakültesi Organ Nakli Bölümü’nden Prof. Dr. Sezai Yilmaz, “Bu basarimizdaki en büyük sirrimiz çok çalismak, biz ekip olarak çok çalisarak bu rakamlara ulastik. Organ nakli rakamlarini çok daha arttirmak için çalismalarimiza devam edecegiz. En büyük hedeflerimizden biri de üniversitemizde karaciger nakli enstitüsü kurmak. Böylece yeni doktorlar yetistirebilir, bilimsel arastirmalara çok daha fazla katkida bulunabilir, organ bagis rakamlarini arttirarak çok sayida insanimizi hayata döndürebiliriz.” diye konustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası