Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÇOCUGUNUZ OKUL DÖNEMINDE DE OYUN OYNASIN!

Uzmanlar, uzun yaz tatilinden sonra okul dönemine geçiste, ödevler kadar oyuna zamani ayirmanin çocuklarin okul hayatindaki basarisini arttirdigini belirtiyor.

Tatilde esneyen kurallardan sonra çocuklarin sorumluluklarla dolu okul ortamina adapte olma sürecinde anne babaya büyük görev düstügünü söyleyen Kadiköy Sifa Saglik Grubu Psikoterapisti Fatma Tosun; bu geçis döneminde etkinlik takvimi hazirlamanin etkili olacagini açikliyor.

Psikoterapist Fatma Tosun ‘Anne babalarin çocuklariyla beraber okul ve ders sonrasinda parka gitmeleri, günün nasil geçtigini konusmalari, oyun oynamak gibi çocugun hoslandigi aktivitelere zaman ayirmalari derslerdeki basarilarinda büyük fark yaratiyor. Çünkü; oyun oynamak çocugun duygularini bosaltmasina, yeni kesiflerde bulunmasina kendini tanimasina ve ifade etmesine firsat sunuyor’

Çocuklara yasina uygun görevler vermenin, okulda sosyallesme ve sorumluluk sahibi olmalari konusunda faydali oldugunu ifade eden Kadiköy Sifa Saglik Grubu Psikoterapisti Fatma Tosun; çocugun yemek masasini toplamaya yardimci olmasi, çöpü kapiya koymasi, yatagini düzeltmesi, oyuncaklarini toplamasi gibi basit sorumluluklar vermenin önemli oldugunu vurguluyor.

Okullarin açilmasina bir hafta kala çocuklarin uyuma ve uyanma saatlerinin erkene çekilmesi gerektigini söyleyen Psikoterapist Fatma Tosun; bütün bunlara ragmen çocugun sinif ortaminda dersi dinlemekte zorlandigi, basladigi isi bitirmekte güçlük çektigi, arkadaslik iliskilerinde sorun yasadigi durumlarda bir uzmandan yardim alinmasinin faydali olacaginin altini çiziyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası