Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kanserin düsmani isirgan otu

Vücutta hücre yenilenmesini saglayan isirgan otu; alyuvar yapimini artiriyor. Yaprak ve sürgünleri salata seklinde veya pisirilerek yenildiginde, kansere karsi etkili oluyor.

Isirgan otu, birçok rahatsizliga iyi gelen ve sonbahardan ilkbaharin sonuna kadar bahçelerde bol miktarda yetisen bir ottur. Isirgan otunun genellikle yaygin olan 2 türü, tedavi amaçli kullaniliyor. Büyük isirgan otu ve küçük isirgan otu. Yaprak, tohum ve kökün içerdigi etkin maddeler arasinda farkliliklar bulunuyor. Yaprak çayinin baslica özellikleri olarak, idrar artirici, ödem çözücü, kan temizleyici, kan yaptirici, iltihap giderici, demir eksikligini giderici ve organizmayi uyarici nitelikleri siralanabilir.

Temel niteliklerden dolayi romatizma ve gut, romatizmal eklem deformasyonlari, böbrek ve idrar yollari iltihabi, teshis edilemeyen siddetli bas agrilari, prostat büyümesi, mide ve bagirsak ülseri, böbrek ve safrakesesi tasi, güçsüzlük ve bitkinlik halleri, kansizlik ve alyuvarlar eksikligi, demir eksikligi, tüm alerjik rahatsizliklar (bahar nezlesi dahil), egzama, ergenlik sivilceleri ve fistüllere karisi etkili oluyor. Bu hastaliklara karsi uygulanacak yaprak çayi tedavisi, 2-4 hafta süreli kürler halinde uygulanabilir.

Bu süre içinde, günde 2-4 bardak bitki çayi, tatlandirilmadan, ögün aralarinda, sicakken içilebilir. Agir kalp ve böbrek hastaligindan kaynaklanan ödemlere karsi kullanilmadan önce doktora danisilmalidir. Kökler, eger istenirse her zaman yaprakla karistirilarak kullanilabilir. Ama öncelikle, prostat büyümesine karsi, uygulanan tibbi tedaviyi destekleyici olarak çok etkili olur. Ayrica, yalniz veya yaprakla birlikte hazirlanan kaynama suyuyla bas yikandiginda, saç dökülmesi durur, saçlar parlaklik kazanir, kepeklenme sona erer.

UYARICI VE GÜÇLENDIRICI

Tohumlar, öncelikle organizmayi uyarici, güçlendirici ve savunma gücünü artirici özelliklere sahip oldugu için, yaslilarda güçlendirici amaçli olarak kullanilabilir. Yesil isirgan otu, sapin dibinden kesilerek, romatizma, gut, eklem deformasyonu, siyatik ve lumbagoya karsi, dogrudan hasta bölgeye sürülerek de kullanilabilir. Bitkinin yakici tüylerinin deriyi tahris etmesiyle, uzun süreli, rahatlatici bir sicaklik olusur ve agri diner.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası