Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kanserin düsmani isirgan otu

Vücutta hücre yenilenmesini saglayan isirgan otu; alyuvar yapimini artiriyor. Yaprak ve sürgünleri salata seklinde veya pisirilerek yenildiginde, kansere karsi etkili oluyor.

Isirgan otu, birçok rahatsizliga iyi gelen ve sonbahardan ilkbaharin sonuna kadar bahçelerde bol miktarda yetisen bir ottur. Isirgan otunun genellikle yaygin olan 2 türü, tedavi amaçli kullaniliyor. Büyük isirgan otu ve küçük isirgan otu. Yaprak, tohum ve kökün içerdigi etkin maddeler arasinda farkliliklar bulunuyor. Yaprak çayinin baslica özellikleri olarak, idrar artirici, ödem çözücü, kan temizleyici, kan yaptirici, iltihap giderici, demir eksikligini giderici ve organizmayi uyarici nitelikleri siralanabilir.

Temel niteliklerden dolayi romatizma ve gut, romatizmal eklem deformasyonlari, böbrek ve idrar yollari iltihabi, teshis edilemeyen siddetli bas agrilari, prostat büyümesi, mide ve bagirsak ülseri, böbrek ve safrakesesi tasi, güçsüzlük ve bitkinlik halleri, kansizlik ve alyuvarlar eksikligi, demir eksikligi, tüm alerjik rahatsizliklar (bahar nezlesi dahil), egzama, ergenlik sivilceleri ve fistüllere karisi etkili oluyor. Bu hastaliklara karsi uygulanacak yaprak çayi tedavisi, 2-4 hafta süreli kürler halinde uygulanabilir.

Bu süre içinde, günde 2-4 bardak bitki çayi, tatlandirilmadan, ögün aralarinda, sicakken içilebilir. Agir kalp ve böbrek hastaligindan kaynaklanan ödemlere karsi kullanilmadan önce doktora danisilmalidir. Kökler, eger istenirse her zaman yaprakla karistirilarak kullanilabilir. Ama öncelikle, prostat büyümesine karsi, uygulanan tibbi tedaviyi destekleyici olarak çok etkili olur. Ayrica, yalniz veya yaprakla birlikte hazirlanan kaynama suyuyla bas yikandiginda, saç dökülmesi durur, saçlar parlaklik kazanir, kepeklenme sona erer.

UYARICI VE GÜÇLENDIRICI

Tohumlar, öncelikle organizmayi uyarici, güçlendirici ve savunma gücünü artirici özelliklere sahip oldugu için, yaslilarda güçlendirici amaçli olarak kullanilabilir. Yesil isirgan otu, sapin dibinden kesilerek, romatizma, gut, eklem deformasyonu, siyatik ve lumbagoya karsi, dogrudan hasta bölgeye sürülerek de kullanilabilir. Bitkinin yakici tüylerinin deriyi tahris etmesiyle, uzun süreli, rahatlatici bir sicaklik olusur ve agri diner.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası