Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Zararli Maddeler-Alkol ve Madde Bagimliligiyla Mücadele”

AMATEM Klinik Sefi Doç. Dr. Duran Çakmak, “Zararli Maddeler-Alkol ve Madde Bagimliligiyla Mücadele” konulu panelde, uyusturucu nedeniyle zarar gören gelismis ülkelerin tecrübelerinden Türkiye’nin faydalanmasi ve isbirligine gitmesi halinde, bu konuda basari saglayabilecegine isaret etti. Uyusturucu madde ve alkol kullanimi yasinin düstügüne dikkati çeken Çakmak, “Okullarda uçucu madde kullanimi, kolay bulunmasi ve ucuz olmasi nedeniyle çok ciddi boyuttadir. Bu konunun farkina varilarak, siz egitimcilerin, gençleri bagimliliga düsmeden tedaviye yönlendirmeniz önemlidir” diye konustu.

Istanbul Emniyet Müdürlügü Narkotik Sube Müdürlügü’nden Mehmet Ali Aydinli da uyusturucu madde kullanimi ve kaçakçiliginin dünyada önemli boyutlarda yasandigini anlatarak, bu soruna karsi bilginin en büyük kalkan oldugunu söyledi. Uyusturucu madde kaçakçiliginin uluslararasi ve organize bir suç oldugunu animsatan Aydinli, bu suçla mücadele için uluslararasi isbirligine önem verdiklerini kaydetti.

Aydinli, “En önemli mücadele ana basliklarimizdan biri de egitim. Biz, 1997 yilindan beri liselerde egitime devam ediyoruz. Ayrica, gençlere yönelik bir internet sitesi de hazirladik. Uyusturucu maddelerle savas, sadece hukuki sorumlulugu olan kesimlerin mücadelesiyle sonuca ulasilacak gibi degil. Bütün kesimlerin bu mücadeleye katilmasi gerekir” diye konustu.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ögretim üyesi Doç. Dr. Selami Kuran ise madde bagimliligi konusunda Türk Ceza Kanunu’nun çagdas bir yaklasimi oldugunu belirterek, uyusturucu madde bagimlisi haline gelmis kisiler hakkinda bir cezai müeyyide yerine, tedavi prosedürünün isletilmesinin öngörüldügünü belirtti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası