Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Güzelligin sirri midede...

Güzellik uzmanlari güzel ve saglikli görünümün beslenmeden geçtigini belirtiyor. Iste size birkaç öneri:

C vitamini cildin kendini onarmasini ve pürüzsüz görünmesini sagliyor. Portakal, greyfurt, limon ve siyah üzüm C vitamini açisindan zengin besinler.Dislere süt, tirnaklara patates, saçlara peynir, cilde portakal, gözlere havuç yararli...

Akdeniz Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmani Naciye Ürgüden, güzel ve saglikli görünümünbeslenmedengeçtigini söyledi. Her organin belli gidalara ihtiyaci oldugunu belirten Ürgüden, ``Vücudunuzun güzel ve bunun kalici olmasini istiyorsaniz öncelikle ne yiyeceginizi iyi belirlemeniz gerekli`` dedi.

Ürgüden, su önerilerde bulundu:

Gözler: A vitamini vücudun saglikliolabilmesiiçinihtiyaç duydugu en önemli vitaminlerden biri. Göz sagligina da etkisi büyük. Bunun için; havuç, ispanak, rezene, patates, brokoli, findik ve mercimek yenmeli.

Tirnaklar: Güzellik vitamini olarak da bilinen biyotin, saçlari ve tirnak uçlarini güçlendirir. Yumurta, balik, süt, peynir, lahana ve patates biyotin içerir..

Kulaklar: Kulak çinlamalari ve duyma bozuklugu çinko eksikligine bagli olabilir. Çinko için tavuk, kuzu veya sigir eti yiyin.

Dis ve disetleri: Dis ve disetlerinin saglikli görünmesi için günde en az 800 miligram kalsiyum almak gerekli. Süt, ispanak, kuru incir, kayisi, rezene ve lahanayla kalsiyum ihtiyaci karsilanabilir.

Saçlar: Saçlar aminoasitlere ihtiyaç duyar. Saçlarinin saglikli uzamasi ve kisa sürede yipranmamasi için en önemli unsur aminoasit. Bunun için; hem protein hem de aminoasit içeren besinler tercih edilmeli. Peynir, yumurta, tavuk, hindi ve findik gibi...

Cilt: Eger cildin pürüzsüz ve saglikli görünmesi isteniyorsa, her gün en az 60 mg C vitamini alinmali. C vitamininin, savunma sistemini artirici etkisi var. Bu vitamin vücuttaki yara izleri ve çürüklerin kapanmasina yardimci olur, cilde pürüzsüz bir görüntü kazandirir. C vitamini; taze meyve, meyve sulari ve sebzelerde bol miktarda bulunur. Özellikle, portakal, greyfurt, limon, kiraz ve siyah üzüm, bol miktarda C vitamini içeren besinler arasinda.

Kaynak: Haber7
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası