Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Güzelligin sirri midede...

Güzellik uzmanlari güzel ve saglikli görünümün beslenmeden geçtigini belirtiyor. Iste size birkaç öneri:

C vitamini cildin kendini onarmasini ve pürüzsüz görünmesini sagliyor. Portakal, greyfurt, limon ve siyah üzüm C vitamini açisindan zengin besinler.Dislere süt, tirnaklara patates, saçlara peynir, cilde portakal, gözlere havuç yararli...

Akdeniz Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmani Naciye Ürgüden, güzel ve saglikli görünümünbeslenmedengeçtigini söyledi. Her organin belli gidalara ihtiyaci oldugunu belirten Ürgüden, ``Vücudunuzun güzel ve bunun kalici olmasini istiyorsaniz öncelikle ne yiyeceginizi iyi belirlemeniz gerekli`` dedi.

Ürgüden, su önerilerde bulundu:

Gözler: A vitamini vücudun saglikliolabilmesiiçinihtiyaç duydugu en önemli vitaminlerden biri. Göz sagligina da etkisi büyük. Bunun için; havuç, ispanak, rezene, patates, brokoli, findik ve mercimek yenmeli.

Tirnaklar: Güzellik vitamini olarak da bilinen biyotin, saçlari ve tirnak uçlarini güçlendirir. Yumurta, balik, süt, peynir, lahana ve patates biyotin içerir..

Kulaklar: Kulak çinlamalari ve duyma bozuklugu çinko eksikligine bagli olabilir. Çinko için tavuk, kuzu veya sigir eti yiyin.

Dis ve disetleri: Dis ve disetlerinin saglikli görünmesi için günde en az 800 miligram kalsiyum almak gerekli. Süt, ispanak, kuru incir, kayisi, rezene ve lahanayla kalsiyum ihtiyaci karsilanabilir.

Saçlar: Saçlar aminoasitlere ihtiyaç duyar. Saçlarinin saglikli uzamasi ve kisa sürede yipranmamasi için en önemli unsur aminoasit. Bunun için; hem protein hem de aminoasit içeren besinler tercih edilmeli. Peynir, yumurta, tavuk, hindi ve findik gibi...

Cilt: Eger cildin pürüzsüz ve saglikli görünmesi isteniyorsa, her gün en az 60 mg C vitamini alinmali. C vitamininin, savunma sistemini artirici etkisi var. Bu vitamin vücuttaki yara izleri ve çürüklerin kapanmasina yardimci olur, cilde pürüzsüz bir görüntü kazandirir. C vitamini; taze meyve, meyve sulari ve sebzelerde bol miktarda bulunur. Özellikle, portakal, greyfurt, limon, kiraz ve siyah üzüm, bol miktarda C vitamini içeren besinler arasinda.

Kaynak: Haber7
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası