Genel SağlıkHABERLER

YAZ AYLARINDA LAZER EPİLASYON YAPTIRIRKEN DİKKAT!

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Metin Kerem Haberx’e yaptığı özel açıklamada Lazer Epilasyonun yaz aylarında sadece doktorların yaptığı bir planlama eşliğinde ve özel cihazlarla yapılabileceğini söyledi.

Dr. Metin Kerem şu açıklamalarda bulundu:

“Her cihaz yaz aylarında lazer epilasyon yapmak için uygun değildir. Bu sebeple başladığı lazer epilasyon programını kesintiye uğratmak istemeyen hastaların uygulamadan önce mutlaka doktorlarına cihazın yaz aylarında da işlem yapmaya müsait olup olmadığını sormaları gerekir. Eğer cihaz yaz süresince de uygulamaya müsaitse o takdirde doktor 30 gün arayla başladığı seans aralıklarını 45-60 güne uzatacak ve işleme devam edecektir. Son yıllarda özellikle lazer teknolojisinde büyük ilerlemeler kaydedildi ve artık çok güvenilir cihazlar var. Teknolojinin getirdiği bu imkanlarla maalesef piyasaya kalitesiz, etkisiz hatta zararlı bir sürü cihaz da girmiş oldu. Bu sebeple lazer epilasyonda güvenilir bir yer seçmenin ve planlamayı doktorun yapmasını istemenin önemi çok büyük.

Lazer epilasyon, yüz ve vucut olmak üzere iki ayrı bölgeye ve neredeyse bütün hasta gruplarına uygulanabilen bir yöntem. Hastanın ve bölgenin doktor tarafından yapılacak bir muayene ile seçilmesi ve iyi planlanması gerekir. Eğer uygulama cihazı da güvenilir bir cihaz ise istenmeyen tüylerden tamamıyla kurtulmak mümkün.”