ÜNLÜ KALP CERRAHI ÖZ, BAŞARISINI TV’YE TAŞIYOR

ABD’nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi Presbytarian Hastanesi’nde çalışan dünyanın sayılı kalp cerrahlarından Dr Mehmet Öz, başarısını şimdi de televizyon ekranlarına taşımaya hazırlanıyor.

Dr. Mehmet Öz, ünlüleri konuk edeceği bir sağlık programı hazırlayacak.

Dr. Mehmet Öz, ABD’nin yanı sıra tüm dünyada 1 milyar izleyiciye ulaşan Discovery Channel televizyon kanalında hazırlayacağı ve her hafta değişik bir ünlüyü konuk edeceği programla sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.

Dr. Mehmet Öz, programına ABD’nin eski Başkanı Bill Clinton, Amerikalı izleyiciler tarafından en iyi televizyon sunucusu seçilen Oprah Winfrey gibi ünlüleri konuk edeceğini belirterek, izleyicilerini sağlıklı yaşam konusunda aydınlatmak istediğini kaydetti. Halkın ünlülerin katıldığı sağlık programlarına daha fazla ilgi duyduğunu ve ünlü isimleri gördüğünde sağlıklı yaşam konusundaki önerilere daha fazla kulak verdiğini belirten Öz, bunun avantajından faydalanmak ve programının izlenme oranını yüksek tutmak istediğini anlattı.

Mehmet Öz, gelecek ay başlanması planlanan programının ilk konuğunun ABD’nin en çok sevilen televizyon sunucusu Oprah Winfrey olacağını kaydederek, Oprah’nın ilk bölümde izleyicilere, “kilosunun 140 kg ağırlığındaki ünlü boksör Mike Tyson’dan fazla olduğunu öğrendikten sonra nasıl sağlığına ve diyete önem vermeye başladığını anlatacağını” belirtti.

Dr. Öz, izleyicilere özellikle kalp ve damar hastalıklarından korunmanın yöntemleri konusunda bilgi vereceğini ifade etti. Uzun yıllardır Presbytarian Hastanesi’nde çalışan Öz, mekanik kollar ve optik göz aracılığıyla yapılan kalp ameliyatlarının da öncüleri arasında bulunuyor. Kısa adı CAD olan “kalp destek cihazını” icat eden ekipte de yer alan Öz, Columbia Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp Programı’nı kurmuştu.