Genel SağlıkHABERLER

”UNİQUE WATER” PİYASADA

Avustralya’da emekli bir veteriner olan Russel Becket aynı zamanda biyomekanik patoloji doktoru. Beckett’in geliştirdiği su, ”Unique Water” adıyla piyasaya sürüldü.

Deneylerde koyunların ortalama ömrünü uzatan ”mucizevi” suyun, insanlarda da romatizma, eklem iltihabı, kemik erimesi, bazı kanserler ve cilt hastalıklarına iyi geldiği öne sürülüyor.

Avustralya ve ABD’de patenti alınan maden suyu, ”Patent and Trademark Office” tarafından ”iltihabi ve dejeneratif hastalıkları önlemede yöntem” olarak nitelendirildi.

Ürün piyasaya çıkmadan test amacıyla iki yıl boyunca maden suyu içen gazeteci Paul Sheehan; sırt, ense ve omuz ağrılarından ve yorgunluktan kurtulduğunu anlattı. Benzer ifadeler, maden suyunu deneyen birçok kişi tarafından dile getirildi.

Beckett, vücudun ürettiği karbondioksidin oluşturduğu asitlerin yorgunluğa ve dokusal bozukluğa yol açtığı düşüncesinden hareketle maden suyu geliştirdiğini belirtiyor. Beckett’e göre, sudaki magnezyum, hücrelerde aşırı karbondioksit ve asit üretimini engelleyerek işlev görüyor.

Canberra yakınlarında bir çiftlikte magnezyumbikarbonat içeren ”mucizevi” su verdikleri koyunların ortalama ömrünün belirgin şekilde uzamasının, bu düşünceyi desteklediğini söyleyen Beckett, ”Yine de başka araştırma ve deneyler yapılması gerektiğini” kabul etti.