Genel SağlıkHABERLER

TIP DÜNYASININ PRESTİJLİ ÖDÜLÜ BU YIL 14’ÜNCÜ KEZ VERİLECEK

Sağlık sektörüne olan katkılarına her geçen gün bir yenisini ekleyen Bayındır Sağlık Grubu tarafından verilen ve kazananlara büyük prestij sağlayan tıp ödülleri bu yıl 14’üncü kez dağıtılacak.

Türkiye’nin tıp alanındaki öncü kuruluşlarındanBayındır Sağlık Grubu 1996 yılından bu yana hizmet, bilim, teşvik ve araştırma dallarını kapsayan Bayındır Sağlık Grubu Tıp ödülleri ile bilim insanlarımıza destek olmaya devam ediyor.
 
Bugüne kadar Prof. Dr. İhsan Doğramacı, Prof. Dr. Türkan Saylan ve halen ABD Başkanı Obama’nın sağlık danışmanı olan Prof. Dr. Ziya Kırkali gibi birçok başarılı bilim insanı ödül kazandı. Bu seneki kazananlar 25 Kasım tarihindeödüllerine kavuşacak.
 
21. yüzyılda genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temel hedefleri arasında, bilgi toplumu olmak ve uluslararası düzeyde daha saygın bir noktaya gelmek yer alıyor. Tıp alanındaki bilimsel araştırmalar bu hedeflere ulaşmada önemli katkılar sağlıyor. öte yandan bilimsel çalışmalar ve gelişmeler bilim insanlarına sunulan desteklerle gerçekleşebiliyor. Türkiye’nin sağlık alanındaki öncü kuruluşlarından Bayındır Sağlık Grubu bu bakış açısıyla düzenlediği, hizmet, bilim, teşvik ve araştırma dallarını kapsayan Bayındır Sağlık Grubu Tıp ödülleri ile 1996 yılından bu yana bilim insanlarımıza destek olmaya devam ediyor.
 
Nitelikli ve bilimsel sağlık hizmeti verme ilkesi ve tıbbı ticarileştirmemeye gösterdiği özenle alanında bir ekol olan Bayındır Sağlık Grubu, düzenlediği tıp ödülleriyle aynı zamanda Türkiye’de bu anlayışın yaygınlaşması için uğraş veriyor. Ankara’da siyasilerin, yüksek bürokrat ve yabancı misyonların hizmet aldığı güvenilir sağlık kuruluşlarından biri olan Bayındır Sağlık Grubu, hizmet kalitesini İçerenköy’de açtığı tam teşekküllü hastane ve Levent’teki Tıp Merkezi ile İstanbul’a da taşıdı.
 
Bayındır Sağlık Grubu ödüllerine başvurular, Türk İç Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Erdal Akalın, Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Akova, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Onursal Başkanı Prof. Dr. Aydın Aytaç, Ankara üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Meral Beksaç, Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesi Emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytemiz Gürgey,  Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Mustafa İlhan, Ankara üniversitesi Prof. Dr. Yücel Kanpolat, İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Altan Onat, Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Tunçalp özgen, Koç üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Ruacan, Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. özden Sanal, Bayındır Hastaneleri Tıbbi Direktörü Doç. Dr. Yaman Zorlutuna’dan oluşan komisyon tarafından değerlendirildi.
 
Kazananların ödülleri 25 Kasım tarihinde J/W Marriott Ankara Hotel’de yapılacak olan ödül töreninde verilecek. Yarışmanın bilim ve hizmet dallarını kazananlara 30’ar bin, teşvik ve araştırma dallarında birinciliğe layık görülenlere ise 25’er bin lira para ödülü verilecek.