Genel SağlıkHABERLER

SAĞLIKTA ÇANKAYA FARKI…

Çankaya Belediyesi’nin 230 personeli ilkyardım kursu sonucunda sertifika almaya hak kazandı…

Ankara- Çankaya Belediyesi sağlık alanındaki farklılığını sürdürüyor. Çankaya Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ve Dirimsel İlkyardım Eğitim Merkezi (Diyem) işbirliği ile gerçekleştirilen ilkyardım eğitiminin sonucunda 230 Çankaya Belediyesi personeli sertifika almaya hak kazandı.

Sertifika Dağıtım törenine katılan Çankaya Belediye Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz, ilkyardım konusunun yaşamsal önem taşıdığını, Çankaya Belediyesi olarak bu gerçeğin farkında olduklarını dile getirdi. Muzaffer Eryılmaz, sadece bir yönetmelik gereği bu kursu açmadıklarını, insan sağlığının her şeyden öncelikli bir konu olduğu için hassas davrandıklarını ifade etti.

Kursun düzenlenmesinde katkısı olan Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ve Dirimsel İlkyardım Eğitim Merkezi’ne, Çankaya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Sivil Savunma Uzmanlığı’na teşekkür eden Eryılmaz, çok önemli bir sorumluluğun yerine getirilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu açıkladı. Eryılmaz, kursa katılanların bilgilerini başka insanlarla paylaşmaları gerektiğini ve bu kurslara Çankaya Belediyesi’nin başka personelinin de katılacağını söyledi.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Başkanı Prof. Dr. Zafer Öztek, ilkyardım konusunda Çankaya Belediyesi’nin gerçekleştirdiği bu uygulamanın bir ilk olduğunu ve Çankaya Belediyesi’nin diğer belediyelere örnek olmasını dilediğini kaydetti. Öztek, Çankaya Belediye Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz’a da gösterdiği duyarlılık için bir teşekkür plaketi sundu.