Genel SağlıkHABERLER

İLAÇ VE LOJİSTİK ŞİRKETLERİ BİR ARAYA GELİYOR, İLACIN TÜKETİCİYE ULAŞIMINI TARTIŞIYOR…

İlaç Lojistiği İş Konferansı ‘07; Ekol Lojistik’in ana sponsorluğunda, 27 Kasım 2007’de İstanbul Teknik Üniversitesi, Maslak, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Logistic Institute Turkey (L.I.T) tarafından düzenlenen konferansta bir araya gelecek olan lojistik sektörünün yöneticileri, ilaç lojistiği konusundaki sorunları masaya yatıracaklar. Ayrıca başarılı projelere imza atan şirketler, bu uygulamalardan örnekler sunacak.

21 Kasım 2007, İstanbul; İlaç ve lojistik sektörlerinin ortak sorunları ve geleceği, 27 Kasım 2007’de İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi, Maslak, İstanbul’da düzenlenecek olan İlaç Lojistiği İş Konferansı’nda tartışılacak.

Düzenlediği konferanslarla lojistik sektörüne yön veren Logistic Institute Turkey (L.I.T.); İlaç Lojistiği İş Konferansı’nda çeşitli firmaların genel müdürleri, lojistik müdürleri, satın alma müdürleri ile lojistik hizmet veren firmaların yöneticilerini bir araya getirerek; iki sektörün biribirini anlamasını sağlayacak.

Konferans; sırasıyla Logistic Institute Turkey (L.I.T) Başkanı Arif Adnan Almeman, Ekol Lojistik Genel Müdürü Cem Kumuk’un yapacakları açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenecek olan ve oturum başkanlığını Unicon Grup Başkan Yardımcısı Faysal Almeman’ın üstleneceği “Rekabet Gücünün Arttırılması İçin Lojistik Açılımlar” başlıklı panelde; Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği adına Hüseyin Mumcuoğlu, Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdürü Dr. Mahmut Tokaç, Acıbadem Sağlık Grubu Satın Alma ve Lojistik Direktörü Hüseyin Çelik, ve SAP Yazılım Satış Destek Yöneticisi Uğur Candan konuyla ilgili fikirlerini katılımcılarla paylaşacaklar.

Konferans’ta İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Büler Bilen Alkan’ın başkanlığında düzenlenecek “Lojistik Uygulama Örnekleri” başlıklı ikinci oturumda ise; Ekol Lojistik Süreç Geliştirme ve Tasarım Yöneticisi Murat Boğ ve Farma Lojistik, Lojistik Hizmetler Müdürü Mehmet Songür ortak bir sunum gerçekleştirecekler. Yapılacak sunumda Murat Boğ ve Mehmet Songür, Farma Lojistik için Ekol Lojistik tarafından hayata geçirilen ve çok başarılı olan ilaç dağıtım projesinin detaylarını ve deneyimlerini aktaracaklar. Oturumda son olarak Selco Kurucu Ortağı Murat Güventürk “İlaç Lojistiğinde Genel Trendler” adını taşıyan bir sunum yapacak.

Koç Üniversitesi’nden Doç. Dr. Metin Türkay’ın oturum başkanı olarak görev yapacağı son oturum “İlaç Lojistiğinin Genel Sorunları” başlığını taşıyor. Bu panelde Sanofi Aventis’ten Ahmet Kavuşturan, Novo Nordisk Lojistik ve Ticari İşler Müdürü Hakan Kavili, Hedef Alliance Holding Genel Müdürü Bülent Bekdemir, konusunda sunumlarını gerçekleştirecekler.

İlaç Lojistiği İş Konferansı ’07 yapılan oturumların ardından Türk Lojistik Enstitüsü Başkanı Arif Adnan Almeman’ın sunacağı konferans sonuç bildirgesi ile sona erecek.