Genel SağlıkHABERLER

İLAÇ VE ECZACILIK SEKTÖRÜNÜN YENİLİKLERİ FARMAVİZYON’DA

Eczacılık sektörünün tüm yenilikleri Farmavizyon Eczacılık Fuarı’nda. Türk Eczacıları Birliği(TEB) ve Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği(TEKB) tarafından CNR Ekspo Fuarcılık organizasyonu ile düzenlenen fuar, ülkemizde ve dünyada eczacılık alanındaki gelişmeleri yansıtmayı ve eczacıların mesleki gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Türkiye’de eczacı örgütleri tarafından oluşturulan tek organizasyon niteliği taşıyan Farmavizyon, sağlık alanının etik değerlerine sahip çıkan katılımcıları bir araya getiriyor. Fuarın temel amacı sektördeki yeni ürün ve projeleri ilaç ve eczacılığın tüm bileşenleri ile buluşturmak, Türkiye’de ve dünyada eczacılıkla ilgili gelişmelerden eczacıları ve sektörün diğer ilgililerini haberdar etmek ve eczacıların mesleki gelişimine katkıda bulunmak. Eğitim ve seminerler, öğrenci platformu ile uluslararası işbirlikleri fuarın öne çıkan unsurları arasında.

Farmavizyon’da bu yıl 140’ın üzerinde katılımcı yer alacak. Fuar 11.000 m² alanda gerçekleştirilecek.

GÜNDEMDEKİ KONULAR 14 AYRI OTURUMDA DEĞERLENDİRİLECEK

Farmavizyon Bilgi Platformu’nda düzenlenecek seminer ve panellerde Türkiye’yi ve sektörü yakından ilgilendiren gelişmeler ele alınacak. “İlaç Endüstrisi Açısından Eczacının Değişmekte Olan Rolü” ve “Reçetesiz İlaç Fırsat mı Tehdit mi?” başlıklı paneller, konuşmacıları ve sektörün geleceği açısından oldukça önemli içerikleri barındırıyor. Prof.Dr.Tarık Minkari’nin “Bir Cerrahın Anıları” başlıklı keyifli sohbeti ve Gazeteci-Ekonomist Ege Cansen’in “Küresel Ekonomik Trendler ve Eczacılığa Etkileri” söyleşisi de Bilgi Platformu’nun başlıkları arasında yer alıyor.

Bilgi Platformu 11, 12 ve 13 Nisan tarihlerinde 11:00-18:00 arasında takip edilebilecek.

ÖĞRENCİLERİN KONU BAŞLIĞI FARMAKOVİJİLANS

Fuarda, eczacılık fakültelerinin temsilcilerinden oluşan Farmavizyon Öğrenci Platformu’nun bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek. Konu başlığı “Farmakovijilans” olarak belirlenen platformda öğrenciler; Farmakovijilans’ın tanımı, dünyada ve Türkiye’deki durumu, geliştirilmesi için neler yapılmalı gibi alt başlıkları tartışacak ve sonrasında da sonuç bildirgesi yayınlayacak.

MEZUNLAR FARMAVİZYON’DA BULUŞUYOR

Eczacıların en büyük buluşma noktası Farmavizyon’da geçen yıl olduğu gibi bu yıl da mezunlar bir araya gelecek. Anadolu, Ege, Mersin, Marmara, Ankara ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültelerinin mezunları 12-13 Nisan tarihlerinde fuarda ayrılan bir bölümde görüşme fırsatı yakalayacak.