AMELİYATA İHALE ENGELİ!

Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Gülpınar Mahallesi’nde oturan Nazife Tanrıöver (54), geçirdiği kaza sonucu sol kalçası çıkınca SSK Adana Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı.

Yerli malzemeler kullanılamıyor

Buradan da acil olarak Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Acil Servisi’ne sevkedildi. Nazife Tanrıöver, acil serviste yapılan ilk müdahaleden sonra aynı hastanenin ortopedi servisine yatırıldı.

Nazife Nine’nin, yapılan tetkik ve tahlillerden sonra ameliyata alınmasına karar verildi.

Bunun üzerine Balcalı Hastanesi, ameliyatta kullanılacak olan malzemelerin temini için SSK Adana Hastenesi’nden istemde bulundu. SSK Adana Hastanesi ise ameliyat için gerekli olan ithal malzemeler yerine yerli üretim malzemeler gönderince Nazife Tanrıöver, ameliyata alınamadı. Balcalı Hastanesi, söz konusu ameliyat için yerli malzemelerin kullanılamaz durumda olduğunu bildirerek yerine ithal malzeme talep etti, fakat SSK Hastanesi’nden olumlu cevap gelmedi.

Balcalı Hastanesi Ortapedi Servisi’nde tam 23 gündür ameliyat olmayı beklediğini belirten Nazife Tanrıöver, “SSK Hastanesi beklediğimiz malzemeler için hala ihaleyi yapamadı. Geçtiğimiz perşembe günü ihale komisyonu toplanmış. Ama çoğunluk sağlamadığı için ihale yine yapılamamış. Artık hastanede yatmaktan bıktım. İhaleyi yapacaklarsa biran önce yapsınlar da bu dertten kurtulalım” diye konuştu.

Kaynak: İHA