Genel SağlıkHABERLER

ABDOMİNOPLASTİ İLE 30 KİLO VERMEK VE 6 BEDEN İNCELMEK MÜMKÜN

Sık sık kilo alıp veren, bununla birlikte verdiği kiloyu muhafaza edemeyenler ve doğum sonrasında karın bölgesindeki sarkıklardan kurtulamayanlar için Abdominoplasti (Karın Germe) ameliyatı düz ve estetik bir karın fırsatı sunuyor.

Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’ndan Opr. Dr. Tamer Şakrak, Abdominoplasti ameliyatının sarkan bölgenin toparlanmasından çok daha öteye gidebildiğini, ameliyat sonrasında hastaların 30 kilo birden vererek, bel çevrelerinde 4-6 beden incelmelerinin artık mümkün olduğunu söyledi
Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, kilo vermek ve daha zinde bir görünüme kavuşmak için yeni yöntemler keşfediliyor. Karın duvarındaki fazla yağ ile deriden kurtulmayı ve gevşemiş kasların sıkılaştırılarak bu bölgenin gençleştirilmesini sağlayan Abdominoplasti yöntemi ile kilo verme ve incelme konusunda çok daha başarılı sonuçlar almak artık mümkün. Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’ndan Plastik Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Tamer Şakrak, etkili bir karın germe operasyonu olarak tanımlanan Abdominoplasti yöntemi ile hastaya kazandırabileceklerinin karında sarkmış bir deri parçasını almaktan çok daha fazlası olduğunu belirtti. Opr. Dr. Şakrak, hastaların hiç bir riski almadan 30 kilo ve üzeri kaybetmelerinin ve bel çevrelerinde 4-6 beden incelmelerinin uzak bir ihtimal olmadığını söyledi.
Kronik obezite hastalarında etkili sonuçlar almak mümkün
Kronik obezite hastalarında en temel sorununun iç karın olarak bilinen karın iç duvarının zaman içerisinde deforme olması ve bollaşması olduğunu bildiren Opr. Dr. Şakrak, bu sorun nedeniyle karın duvarının mide üzerindeki sınırlayıcı ve baskılayıcı etkisinin kaybedildiğini ve midenin sınırsızca büyümesinin önünde hiç bir engel kalmadığını ifade etti. Opr. Dr. Şakrak, sınırsız büyüyen midenin doldurularak tokluk hissi oluşturulması için, her seferinde kişinin daha fazla yeme ihtiyacı duyduğunu ve bu nedenle kilo almaya devam ettiğini söyledi. Karın germe ameliyatı ile karın içine hiç müdahale etmeden, karın duvarının dış kısmından yapılacak etkili bir sıkılaştırma ile mideyi aynı derecede baskı altına aldıklarını ve tokluk hissi sağladıklarını vurgulayan Opr. Dr. Şakrak, bu durumu karın derisinin hemen altında, bel çevresine sarılmış sıkı bir korse olarak tanımladı.
Varyemez Amca Diyeti
Opr. Dr. Şakrak, karın germe ameliyatı sonrası sadece 3 ay süreyle beslenme programından karbonhidratların tamamen çıkarılması ile kilo kaybının sadece karın bölgesiyle sınırlı kalmayarak tüm vücuda yayılabileceğinin altını çizdi. Bu durumu Varyemez Amca diyeti olarak nitelendirdiğini söyleyen Opr. Dr. Şakrak, kronik obez hastalarının bunca yıldır yağları biriktirdiklerini ancak yakamadıklarını belirtti. Karbonhidrat alımının tamamen durdurulduğunda ise bu birikimin hızla eritildiğini açıklayan Opr. Dr. Şakrak vücudun diğer bölgelerinin de fazla yağlardan çok hızlı kurtulduğunu sözlerine ekledi.
Hastalar aç kalmıyor
Bu üç aylık dönemde hastaların aç kalmadığını ifade eden Opr. Dr. Şakrak, hastaların ister haşlama ister ızgara sınırsız et, tereyağı, zeytinyağı, sebze ve meyve tüketme şansının olduğunu söyledi. Hastaların karın germe ameliyatından ortalama 4 beden incelmiş halde çıktığı için bu diyete çok motive girdiklerini aktaran Opr. Dr. Şakrak, bu diyetle hedefin kilo kaybını vücudun tamamına yaymak olduğunu söyledi. Opr. Dr. Şakrak, ameliyat sonrası hastaların karın duvarına dışarıdan uygulanan sıkılaştırma sayesinde normalde yedikleri miktarın dörtte birini yiyerek tıka basa doyduklarına dikkat çekti.
Liposuction ile tamamlanabilir
Karın germe işleminin agresif bir liposuction (yağ aldırma) ile kombine edilebileceğini belirten Opr. Dr. Şakrak, özellikle ileri derece obez hastalarda karın germe işleminden bir ay önce liposuction ile vücudun yağ yükünü azaltmanın sonuca çok daha hızlı ulaşılmasını sağladığını bildirdi.
Karın germe operasyonun diğer sağlık kazanımları
Verilen kilolar sayesinde hastaların farklı sağlık kazanımları da elde ettiğini söyleyen Opr. Dr. Şakrak, şeker dengesinin düzeldiğini, omurgadaki eğiklik ve fıtık problemlerinin azaldığını, kalp ve damar hastalıkları risklerinizin bariz olarak azaldığını vurguladı.
Fiziksel aktiviteler artıyor
Karın germe operasyonuyla hastaların yüklerinden kurtulduklarına dikkat çeken Opr. Dr. Şakrak, hastaların bu operasyon sonrasında fark etmeden bile bedensel aktivitelerini artırdıklarını ifade etti.