Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


KADINLARIN GÖZÜYLE ESTETIKTE ILK ON…

Kadinlarin estetik yaptirma tutkusu plastik cerrahide her gün baska bir yeniligin çikmasina neden oluyor. Teknikler gelisirken kadinlarin istekleri de ayni dogrultuda ilerliyor. Birçok kadin televizyonda izledigi ünlü kisilerle kendini kiyaslayarak eksik gördügü yerler için estetik operasyonlara yöneliyor…

Güzellesmek isteyen ve estetik operasyonlari yakindan takip eden kadinlar; gögüs, burun ve göz çevresi estetiklerinde minimal girisimleri tercih ediyor. Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kislaoglu; estetigin top 10 bölgesini ve bu bölgeler için en etkili estetik uygulamalari açikladi:

“Burun: MIR ( minimal invazif rihinoplasti) teknigi ile burun estetigi, burnun boyutlarini küçültmek, büyültmek ucunu yeniden sekillendirmek, burnun tümsekligini azaltmak, üst dudak ile burun arasindaki kötü açiyi düzeltmek (burnu kaldirmak), genis burun kanatlarinin daraltilmasi, burun deliklerinin küçültülmesi ve burun yayginliginin giderilmesi amaciyla uygulanir. Operasyon 30 dakika kadar sürer. Hasta 3-4 saat sonra taburcu edilerek evine yollanir. Ayrica bu teknik sayesinde ödem ve morluk yok denecek kadar azdir.

Botox ve dolgu: Botox, özellikle alin ve göz çevresi kirisikliklarinin giderilmesi için son zamanlarin en ideal ilacidir. Uygulamasi 2 dakika içerisinde yapilmaktadir. Etki mekanizmasi; mimik ve kirisikliga neden olan kaslarin hareketlerini minimalize etmektir, süresi yaklasik alti aydir. Dolgu maddeleri ise özellikle yüzdeki çöküklükler ve kirisikliklar, dudak inceligi için kullanilmaktadir. Bu maddelerin uygulanmasi yüze anestezik bir krem sürüldükten sonra bes dakika içinde ince bir igne sayesinde uygulama gerçeklesmektedir. Ve çalisan kisiler bunlari ögle tatilinde dahi yaptirabilmektedir. Bu maddelerin etki süreleri hyaluronik asit içerikliler 6 ay, kalsiyum hidroksi içerikliler 2 yildir.”

Göz çevresi: Üst göz kapagindaki dogal deri kivrimindan girilir ve fazla deri miktari alinir. Gözü çevreleyen kasin bir kismi da ince bir serit halinde çikarilir ve yagin gerektigi kadari alinir. Alt göz kapaginda ise kirpiklerin 1mm. kadar altindan yapilan kesi ile girilir ve yine yag miktari sekillendirilir. Bu operasyon, gözlerde 7-8 yas gençlesme saglar. Kirpiklerin 1mm. altindan operasyona baslanir. Göz etrafi kasindan hazirlanan doku ile göz kapaklarinin dis tarafi yükseltilir. Alt göz kapaginin altinda bulunan ve `gözyasi yolu` denilen çökük kisma cerrahi gerginlestirme yöntemi uygulanir. Bu bölgeye yapilacak yag dolgulariyla çöküklük giderilir.

Kas kaldirma: Kaslar yerçekiminin de etkisi ile asagi dogru düserek, yüzümüze yorgun ve yasli bir görünüm verir. Disa dogru yaklastikça incelen ve dis kismi yukarida bulunan kaslar, kisiye güzellik yaninda `genç` ifade kazandirir. Islem için saçli deri içerisinde birkaç küçük delikten giriliyor. Alin kasi ve alin derisi, üzerindeki kasla birlikte kemikten kaldirilir. Yukari dogru asilarak yeni yerine asilir. Beraberinde göz kapagi estetigi de yapilabilir. Ayni gün eve dönülebilir. Kas kaldirma islemi ayni zamanda botox ile de yapilabilir.

Gögüs küçültme: Gögüs küçültme ameliyatina, gögsün renkli kismiyla deri bileskesi arasinda yapilan bir kesiyle baslanir. Meme basindan asagiya ikinci bir düsey kesi yapilir. Bu cerrahi kesiden girilerek meme dokusu sekillendirilir. Kalici dikislerle gögüs diklestirilir. Böylelikle sadece iki küçük izle, meme sekillendirilmis olur. Genel anestezi altinda 1 saatte ameliyat gerçeklestirilir. Kadinin gögüs çapina göre gögüs 2-3 beden küçültülebilir.

Çarpik bacaklarin düzeltilmesi ise lokal anestezi ile uyluk ve diz içlerinden alinan yag alt bacak iç ve yan taraflarina enjeksiyonu ile bacaga bir heykel gibi sekil verilebilir.

Gögüs büyütme: Gögüs altindan 3 veya 4 cm. kesilerek, meme dokusunun arkasina ameliyat öncesi belirlenen implant konur. Eger meme istenilen boyutlara geldi ise ameliyat tamamlanir. Genellikle talep, gögüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C`ye çikarilmasi yönündedir. 1-2 saatte gerçeklestirilen islem sonrasinda hasta ayni gün taburcu edilir. Ancak 2-3 gün dinlenmeyi öneriyoruz.

Basen: Bu bölge için uygulanacak en iyi cerrahi çözüm liposuctiondir. Ayni ameliyatta kalça bölgesine yapilacak yag emme girisimleriyle kalça hatlari da belirginlestirilebilir. Yakinmaya neden olan çöküntüler de ayni cerrahi seansta emilen yaglarla doldurulup, böylelikle yuvarlak hatlara sahip kalçaya kavusulabilir. Sarkmis kalçalarin sekillendirilebilmesi için deri ve yag dokusu çikartilabilir.

Bacak kontörü: Kasiktan baslayip arkada kalça kivrimina uzanan bir kesi yapilir. Bacak derisi yukari dogru gerilir. Deri sekillendirilip, fazlasi atilir. Kalici dikislerle islem tamamlanir. Operasyon, özellikle orta yastaki ofis çalisanlari tarafindan tercih ediliyor.

Karin germe: Cerrahi kesi, sezeryan izinin oldugu yerdedir. Karin gerilir, tamamen dümdüz olur. Tekrar ayni bölgede yag olusumu söz konusu degildir. Karin duvari kaslari gevsemisse, dikisle karin duvari da gerilir. Ayni esnada karin duvarinin yan bölümündeki kaslara güçlendirme dikisleri konularak, bel oyuntusu olusturulur. Göbek deligi yeni yerine yerlestirilerek islem sonlandirilir.

Dudak dolgunlastirma: Dudak dolgunlastirmada en etkili sonuç lipofiilling ile elde edilir. Kisiden alinacak yag dokulari ile dudak dolgunlastirilir. Islemin etkinligi 4-5 yildir. Dudaklar hazir dolgu maddeleri ile de dolgunlastirilir. Hyaluronik asit 6 içerikliler 6 ay, kalsiyum hidroksi içerikliler 2 yildir.”

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
Prof. Dr. Erol KISLAOGLU
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası