Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DERI LEKELENMELERINDE LAZERLE SIL BASTAN!

Ilerleyen yas, günes isinlari ve çesitli sebeplerle olusan deri lekelenmeleri çogumuzun korkulu rüyasidir. Ancak teknoloji bu soruna da çözüm sunuyor. Acibadem Maslak Hastanesi Deri Hastaliklari Uzmani Doç. Dr. Emel Erkek deri lekelenmelerine karsi uygulanan en son yöntem olan ‘lazer tedavisi’ hakkinda bilgi verdi.

Lekelenme Daha Çok Yüz, Boyun ve El Üstlerinde Olusuyor

Deri lekelenmeleri ilerleyen yas ve günes isinlarinin yani sira hormonal, genetik faktörler, ilaç ve kozmetik kullanimi ve metabolik hastaliklar sebebiyle de olusabilir. Lekelenme dogumsal olabilecegi gibi, sonradan da edinilebilir. Derinin en üst tabakasi veya deri alti tabaka ile iliskili olabilen lekelenme, mekanizma olarak deride melanin pigmentinin artisina veya melanin-disi pigment birikimine bagli olarak ortaya çikabilir. Daha çok koyu tenli kisilerde görülen deri lekelenmesi yüz, boyun V’si ve el üstleri gibi kronik olarak günese maruz kalan deri bölgelerinde belirgindir.

Leke Yüzeysel ya da Yeni Ise Tedaviye Yanit Sansi Yüksektir!

Çogu zaman kozmetik problemden ibaret olan deri lekelerinin bazilari kansere dönüsüm olasiligi barindirir. Günes isinlarinin yalnizca lekelenme olusumunda degil, olusmus leke bölgelerinin kararmasinda ve leke üzerinde kanser olusumunda da önemli rolü bulunmaktadir. Leke tedavisinde en temel prensip günesten uygun sekilde korunmadir. Bu saglandiktan sonra lekelenmenin tipine göre uygun tedavi seçenekleri gözden geçirilebilir. Genel olarak lekelenme ne kadar yüzeyselse ve ne kadar yeni ise, tedaviye yaniti o derece olumlu olur.

Lazer Normal Deriye Zarar Vermeden Tedaviyi Sagliyor

Leke tedavisinde yeni gelistirilmis bir teknik olan lazerde, özel dalga boyunda isinlar kullanilarak pigment içeren hücrelerin harap edilmesi, melanin pigmentinin yikilmasi veya derinin en üst tabakasinin soyulmasi ile lekeler yok edilir. Lazer sistemleriyle yapilan uygulamalarda etraftaki normal deriye zarar vermeden lekelerin tedavisi mümkündür. Lazer hem yüzeysel, hem de derin lekelerin tedavisinde basari ile kullanilmaktadir. Lazerle leke tedavisi en sik yüze yapilmakla birlikte boyun, el üstleri ve diger vücut bölgelerine de uygulanabilmektedir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası