Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Türk doktorun büyük basarisi!

Op. Dr. Yakup Avsar, burun ameliyatlarinin kirmadan, acisiz, ve tamponsuz yapilmasina yarayan mikro kesme yöntemini icat etti. Operasyonlarinda kendi tasarimi olan aparatlari kullanan Avsar, burun estetiginde milat olarak kabul edilen bulusunun seri üretimi için Isviçre’nin dünyaca ünlü tibbi gereçler üreticisi Bien Air ile anlasti.

Op. Dr. Yakup Avsar’in burun estetiginde uyguladigi yeni teknik sayesinde hastalar ayni gün hastaneden çikabiliyor. Operasyon sirasinda tampon kullanilmadigi için ameliyatlar agrisiz ve acisiz geçiyor. 1 -2 haftada hastanin ameliyat oldugu bile anlasilmiyor...

Türk doktorun büyük basarisi

American Society of Aesthetic Plastic Surgery’in (ASAPS) resmi yayin organi olan, dünyanin en saygin estetik cerrahi dergilerinden “Aesthetic Surgery Journal”, Ocak 2009 sayisinda, bir Türk doktorun basarisina yer verdi. Dergide, Op. Dr. Yakup Avsar’in burun estetiginde gelistirdigi ve estetik cerrahide bir devrim olarak nitelenen mikro kesme yöntemi ile ilgili, Avsar imzali bir makale yayimlandi.

Derginin Orijinal Makaleler bölümünde “Nasal Hump Reduction with Powered Micro Saw Osteotomy” basligi ile yayimlanan makalede Op. Dr. Yakup Avsar, kendisinin gelistirdigi mikro kesme yöntemini detayli bir sekilde estetik cerrahi dünyasinin bilgisine sundu.

Burun estetiginde devrim

Dr. Avsar, makalesinde, Isviçre’nin dünyaca ünlü tibbi mikro motor sistemleri üreticisi Bien Air ile isbirligi içerisinde, kendi tasarimi mikro kesme / mikro törpüleme sistemi ile burun estetiginde, burun kemerini kirmadan gerçeklestirdigi operasyonlari anlatti.

Makalede Dr. Avsar, burun estetiginde uyguladigi teknik ve uygulamalar sayesinde burun ucunda iz birakmadan burun kemigini sekillendirdigini ve bu yöntem sayesinde klasik yöntemlerde uygulanan burun kemiginin kirilarak sekillendirilmesinden kaynaklanan oyulma ve çökme risklerinin ortadan kalktigini belirtti. Dr. Avsar, “Bu yöntemle milimetrik kesimler yapilmasi mümkün oldugu için, zarif yapili burunlarda ultra estetik sonuçlar elde edilir iken, büyük kemerli burunlarda burun, arzu edilen ölçüde küçültülebiliyor ve ideal burun sekli elde edilebiliyor.” diye yazdi.

Dr. Avsar bu teknigin en büyük avantajinin, eski yöntemlerde kullanilan törpüleme kabaligi ve buna bagli olarak operasyon sonrasi olusan sislik ve morluklarin önlendigini, zarif törpüleme ile de kemik düzensizliklerinin yok edildigini ve operasyon sirasinda da cerrahin sonucu degerlendirme sansinin arttigini belirtti.

“Revizyon operasyonlari çok az yasaniyor”

Ameliyat sonrasi daha az sislik,yok denilecek kadar az aci ve sizi, tampon konulmamasi rahatliginin endonasal cerrahinin avantajlari arasinda sayan Dr. Avsar, operasyon basarisizliginin minimum noktaya indigi bu yöntemde, revizyon operasyonlarinin çok az yasandigini ve burun estetiginde ölçülü, tasarimli operasyon gerçeklestirilmesinin basari oraninin yükseldigini belirtti.

Avsar, bu yöntemin özellikle, egriligi olan burunlarda, darbe almis burunlarda, orta yas üstü kisilerde gerçeklestirilen burun estetigi operasyonlarinda çok basarili sonuçlar oldugunu vurguladi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası