Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Gülüsünüz içinize siniyor mu?

Dis Hekimi Protez Uzmani Çagdas Kislaoglu, içinize sinecek gülüsün sirlarini anlatti…

Estetik olmayan gülüsünüz yüzünden, karsinizdaki kisinin bakislari konusurken gözlerinizden agziniza mi kayiyor? O halde size en çok yakisacak, en dogal ve güzel gülüs için mutlaka estetik dis hekiminize basvurmalisiniz. Dis Hekimi Protez Uzmani Çagdas Kislaoglu, dislerimizin, gülüsümüzün daha iyi veya daha kötü görünmesini saglayacak yönde illüzyonlar yaratabildigini söylüyor.

Gülüsünüzün sizi oldugunuzdan daha sisman, daha zayif veya daha yasli gösterebilecegini biliyor muydunuz? Çekici bir gülüse sahip olmadiginizi, dislerinizin yüzünüze yakismadigini düsünüyorsaniz, konunun uzmanina basvurmaniz gerekiyor. Günümüzde estetik dis hekimleri, teknolojinin sagladigi genis imkânlardan yararlanarak gelistirdikleri sanatsal tekniklerle, dis estetiginin önemine vakif olan hastalari üzerinde adeta harikalar yaratiyorlar. Birakin estetik dis hekiminiz, sizin yüzünüze en uygun gülümseyisi sizin için tasarlasin…

YUVARLAK YÜZDE GENIS DIS SISMAN GÖSTERIR

Dis Hekimi Protez Uzmani Çagdas Kislaoglu, gülüsümüzün, dis görünümümüzde oldukça önemli bir yere sahip oldugunu anlatti. Uzman Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu, “Disler, gülüsünüzün daha iyi veya daha kötü görünmesini saglayacak yönde illüzyonlar yaratabiliyor” dedi. Dis Hekimi Kislaoglu’na göre, örnegin uzun veya oval sekilli bir yüzünüz var ise, uzun disler bu yüzü daha uzun gösterecektir. Diger yandan yuvarlak yüzlü birine yapilan genis disler ise bu kiside yüzün daha sisman görünmesine sebebiyet verecektir. Orta hatti kaymis dislere, çarpik dislere, aralikli dislere veya sari dislere sahip kisilerde, muhatabin dikkati direkt gözlerden problemli agza dogru kayar.

“Eger yüzümüzde estetik yaptirmak istiyorsak, dislerimizin ve gülüsümüzün yüz estetiginde çok önemli bir yeri oldugunu unutmamamiz lazim” diyen Çagdas Kislaoglu, dislere bazi estetik islemler yaptirdiktan sonra yüzünüzde yaptiracaginiz diger islemlerin daha iyi görünmesini saglayacagini, hatta bazi durumlarda bu estetik islemlere olan gereksinimin bile ortadan kalkacagini vurguladi. Kislaoglu, eger dogustan güzel bir gülüse sahip degilseniz, gelismis estetik teknolojileri ve dogal dise çok yakin malzemeler sayesinde kisa sürede güzel bir gülüse sahip olabileceginizi ifade etti.

Dis Hekimi Protez Uzmani Çagdas Kislaoglu, estetik dis hekimligi uygulamalarina kisaca söyle degindi…

Dis beyazlatma, seklinden memnun oldugumuz, ancak sari renkte olan disleri beyazlatma islemidir. En koruyucu estetik tedavi olan dis beyazlatma islemi sayesinde hekim kontrolünde disler kisa sürede daha beyaz hale gelebiliyor.

Porselen laminalar ile gülüs dizayni yapmak mümkün. Kisinin dislerinde olan çaprasiklar, gereginden fazla kisalik, aralik, beyazlatma ile giderilmeyecek kötü görünümlü renklenmeler veya güldügünde yanlarda dis olmadigi için kara delik olusuyorsa, gülüsü içe sinecek kadar güzel hale getirmek için basvurulan alternatif bir yöntem porselen lamina...

Implant tedavileri ise eksik dislerin yerine kök görevi görecek özel implant yerlestirerek bu yapinin üzerine dis yapma islemidir. Implant tedavileri tek disin eksik oldugu vakalardan, agizda tüm dislerin eksik oldugu vakalara kadar sabit ve takip çikarmali olmayan dis kullanma imkâni sagliyor.

Pembe estetik uygulamalari, dis eti üzerine yapilan bazi estetik uygulamalardir ve dis eti güldügünde fazla görünen, yani “dis eti gülüsü” olan kisilere uygulanir.

Estetik dolgu uygulamalari, agizda var olan çürükleri tedavi etmenin veya var olan eski amalgam dis dolgularini degistirmenin güzel bir alternatifidir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası