Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Küresel Kriz Metropol Kadinini daha çok hasta ediyor!

Yogun, stresli çalisma ortami ve küresel ekonomik krizin yansimalari kadinlarin vücut direncinin azalmasi ve karinda siskinlik ve kabizlik gibi problemleri ortaya çikarabiliyor.. Rekabetçi is yasami stres, gerginlik ve bitkinlik hallerini de beraberinde getiriyor.

Eczaneden alacagimiz probiyotik multivitaminler bu sorunlara çözüm olabilir mi?

Uzun çalisma saatleri, yogun trafik, kisitli zamanin getirdigi stres, dengesiz beslenme, uyku düzensizligi ve hareketsizlik metropol kadininin benzer problemleri. Tüm bunlar vücudun zayif kalmasina ve hastaliklarin daha sik görülmesine sebep olabiliyor. Uzmanlarin görüsüne göre özellikle ofis içinde masa basinda yogun çalisan, sehir içinde alisveris merkezlerine yakin bölgelerde yasayan, yürüyüs ve spor yapma imkani olmayan kadinlarda siskinlik ve kabizlikla baslayan sindirim sikayetlerinin daha fazla oldugu belirtiliyor. Son dönemde kadinlarin kullandigi probiyotikli multivitaminlerin, özellikle siskinlikle fark edilen sindirim problemlerini gidermesinin yani sira gerginlik ve bitkinlik hallerini de azalttigi belirtiliyor.

Alman Hastanesi Iç Hastaliklari Uzmani Dr. Jan Klod Kayuka probiyotik multivitamin kullanimi hakkinda görüslerini söyle belirtiyor: “Son zamanlarda strese bagli bagirsak sikayetleriyle basvuran hastalarimizin sayisi oldukça artti. Bu artista yasadigimiz küresel kriz kadar, büyüksehirlere has yogun ve düzensiz yasam tarzinin etkisi de var. Bu grup hastalarimizda eksikliklerinin oldugu durumlarda vitamin, mineral ve probiyotikleri disaridan tamamlamak gerekiyor. Gelisen ilaç teknolojisi sayesinde vitamin, mineral ve probiyotiklerin ayni tablet içinde sunulabilmesi bize gerektiginde kullanmak üzere iyi bir avantaj getiriyor. Bu durumda probiyotik multivitamin takviyesi saglayan bir ürün ile bagirsaklarin düzenli çalismasi saglanirken, vücut direncini artirmak da mümkün oluyor.”

Metropol kadini küresel krizin sagligini da tehdit etmesine izin vermemek için stresten uzak durmak ya da stresin getirdigi olumsuz etkileri azaltmak için çözümler aramaya devam ediyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası