Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Daha Beyaz Bir Yilbasi Hayal Edin

Hemen hemen herkes daha beyaz dislere sahip olmak ister. Fazla gülmekten çekinmek, elleriyle dislerini gizlemeye çalismak birçok kisinin ortak sorunudur. Peki neden bu sorunu bu yilda birakip, gelecek yila bembeyaz bir sayfa açmaya ne dersiniz? Dis beyazlatma isleminin çok kolay ve oldukça basarili bir yöntem oldugunu belirten Plusdent Dis Klinigi’nden Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi bize yeni yila kar gibi beyaz dislerle girmek için kullanilan yöntemler hakkinda bilgi verdi,

Herkes için dis beyazlatma;

Dis beyazlatma islemi hemen hemen herkese uygulanabilir. Ancak dis beyazlatma islemi için bireyin 18 yasini doldurmus olmasi gerekmektedir. Dis beyazlatma isleminin bilinen hiçbir yan etkisi bulunmadigini da belirten Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi bu islem sayesinde dislerinizin çok kisa bir sürede, güvenli ve etkin olarak beyazlatilabildigini belirtmektedir.

Iki Yöntemde Dis Beyazlatma;

Dis beyazlatma isleminin bilinen iki yöntemi oldugunu bireylerin tercihleri dogrultusunda bu yöntemlerin uygulandigini belirten Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi bize bu yöntemler hakkinda bilgi veriyor.

Ögle Arasi Dis Beyazlatma;

Office bleaching denilen ofis tipi dis beyazlatma isleminin dis hekimi kontrolünde bir saat kadar kisa bir sürede gerçeklesebildigini belirten Kazandi, hastalarin ögle aralarinda gelip ögleden sonra islerine daha beyaz disleri ve daha öz güvenli bir sekilde dönebileceklerini belirtiyor. Ofis tipi dis beyazlatma isleminde dis hekimi öncelikle hastanin dislerine genel bir muayene yapar ve ardindan eger bir engel yoksa ( dis çürügü dislerde defekt) dis agartici ilaç dislerin üzerine sürülür ve üzerine beyaz renkli isik kaynagi belli bir süre tutulur. Islem bittiginde birey dislerinin rengindeki degisikligi hemen fark edebilir.

Televizyon Seyrederken Dis Beyazlatma;

Home Bleaching diye adlandirilan ev tipi beyazlatma yönteminde ise beyazlatma islemini, dis hekiminizin verdigi talimatlara ve agzinizin ölçülerine göre hazirladigi seffaf plagi ve özel bir beyazlatma jeliyle beraber siz uygularsiniz. Dis hekiminizin verdigi seffaf plagin içine koyacaginiz özel agartma jelini günde birkaç saat dislerin üzerine takmaniz dislerinizin beyazlamasi için yeterlidir. Bireylerin bu islemi televizyon seyrederken uyguladigini ve sevdikleri programin bitiminde daha beyaz dislere sahip olduklarini belirten Kazandi, ev tipi dis beyazlatma isleminde kullanilan maddenin ofis tipinde kullanilan kadar yogun olmamasindan dolayi alinacak sonucunda ofis tipinden daha az etkili olabilecegini de ifadelerine ekliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası